Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hepatitis B hordozó vagyok....

Hepatitis B hordozó vagyok. Szex közben lecsúszott az óvszer. Elkaphatta a barátom?

Figyelt kérdés
Nemrég jöttünk össze a barátommal, és mivel hepatitis B hordozó vagyok, az első oltását megkapta pár napja...csak véletlenül szex közben lecsúszott az óvszer. Az első oltás nyújt védettséget? Valakivel volt hasonló? Mi ilyenkor a teendő?

2021. febr. 3. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Menjen el a háziorvosához. Direkt van erre protokoll.
2021. febr. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Hány éves a barátod? 8. osztályban, illetve 7. osztályban oltanak minden gyereket legalább 20 éve. Ő akkor megkapta az oltást vagy még csak 7. osztályos most? Ha akkor megkapta az oltását, akkor a mostani oltás néhány nap alatt megerősíti az immunitást. Ha nem kapott még oltást, akkor egyetlen oltástól nem fog kialakulni pár nap alatt védelem, és igen, van esélye, hogy elkapja a vírust. Menjen el a háziorvosához!
2021. febr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem kapott oltást korábban, nem Magyarországon élünk, itt nem akkor kezdtek oltani...
2021. febr. 3. 13:06
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Értem. A hepatitis B lappangási ideje nagyon hosszú is lehet, mindenképp el kellene mennie orvoshoz, hogy eldöntsék, fertőződött-e, van-e valami teendő.
2021. febr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A védettség a második, néha csak a harmadik oltás után alakul ki.
2021. febr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felnőtt korban három oltást kapsz Hepatitis ellen, teljes védelmet csak a harmadik oltás nyújt. Voltatok orvosnál, mit mondott?
2021. jún. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!