Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan zajlik egy endokrinológ...

Hogyan zajlik egy endokrinológiai vizsgálat?

Figyelt kérdés

Egyáltalán hogy lehet "bekerülni"? Gyerekorvos ad beutalót? (17 vagyok)


Mi a menete? Miket néznek meg? Azt tudom, hogy vérvétel szükséges. És még?


(túlsúllyal küzdök, sehogy sem akar lemenni, mindenki a kivizsgálást tudja csak javasolni már)



2021. febr. 11. 16:24
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

'túlsúllyal küzdök, sehogy sem akar lemenni'


Tehát próbáltad a sportot és a diétát is? Mennyi kalóriát fogyasztasz egy nap?

2021. febr. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

a sportot a túlsúlyom miatt korlátozottan csináltam, viszont egyszer kemény diétával fogytam 4-6 kilót, azonban onnan nem akart csökkenni 3 hónapon át 1200 kalóriával sem (figyelve a ch-fehérje-zsír arányra).


Eleve kiskoromtól kezdve nagyon sok zöldséget fogyasztok, és csirke/pulykamellet eszem 90%ban. 5 éven át lovagoltam, bár tudom ez sokak számára nem sport :). Így is évi 10 kiló felment, de ami a legaggasztóbb, hogy jelen helyzetben 3 hónap alatt 12.

2021. febr. 11. 16:30
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
Fú az nem semmi, sajnálom szegény lovat!
2021. febr. 11. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

#1: Tudom, hogy sokak számára hihetetlen, de igen, vannak, akik betegség miatt híznak el!

Tényleg ennyire hihetetlen?


Kérdező: általában kikérdezéssel indul, illetve sima fizikális vizsgálattal. Megállapítják, milyen vizsgálatok szükségesek. Lehet, egy labor elég, de lehet, kell mellé ultrahang, vagy CT. Utána pedig kiértékelik az eredményeket.

2021. febr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem amire első körben számíthatsz: teljes vérkép, hormonok, pajzsmirigy, 3 pontos vércukor és inzulin terhelés.


Igen a háziorvos tud adni beutalót az endokrinológiára, a vérvételeket majd ott fogják neked kiírni.

2021. febr. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az #5 korrektül leírta - egy pár laborvizsgálatot már a háziorvos is felírhat, de továbbiakat majd az endokrinológus is fog kérni valszeg.
2021. febr. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha szerencséd van, a kilégzési hidrogén- metántartalmat is mérik majd. Ezt sajnos kevés helyen csinálják, pedig az egyetlen valamennyire megbízható adatot adna a bélparaziták jelenlétéről, ami szintén okozhat elhízást.
2021. febr. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha először mégy csak általános vizsgálatok lesznek, súly/magasságmérés, vérnyomás, megvizsgálnak, ilyenek. Meg valószínű elküldenek vérvételre. Önmagában nem sok idő egyébként (nekem jó sok volt mert találtak valamit és azonnal mehettem át másik szakorvoshoz). Ennek már több éve, de szerintem még mindig így zajlik a vizsgálat.

26/L

2021. febr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Először egy labor is informatív lehet. De legalább annyira fontos a megfelelő kikérdezés. Amire itt első körben gyanakodni lehet, azok vércukor- és/vagy pajzsmirigyproblémák, amik vérből vizsgálhatók. Pajzsmirigy érintettség esetén először ultrahang merül fel további vizsgálatként esetleg szcintigráfia, de az csak később.

Ritka, vagy extrém ritka esetben állhat egyéb, genetikai ok az elhízás hátterében, de az csak a legvégén merül fel.

2021. febr. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!