Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Teszteltetnétek magatokat...

Teszteltetnétek magatokat koronavírusra, ha...?

Figyelt kérdés

Nem vesztettem el a szaglásomat és ízlésemet, viszont valami fura mellékízt érzek pár napja a számban. Emellett tegnap-tegnapelőtt előjött egy kis gyengeség és izomfájdalom. De ennyi, lázam nincs, nem köhögök (lehetséges, hogy a köhögés ne legyen a tünetek között?).


Gondolom, az egészségügy elég leterhelt, sok idő lenne, qmíg kiérnek tesztelni, úgyhogy ha biztos nem koronavírus, nem akarom feleslegesen ugráltatni őket, viszont ha van rá esély, jó lenne tudni. Ti mit tennétek? Ismertetek olyat, akiknek hasonló tünetei voltak, köhögés, láz nélkül?


2021. febr. 16. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Ennyire nem hiszem, hogy kérnének neked tesztet, így max. magánúton tudod elvégeztetni. Azért én szólnék a háziorvosomnak a helyedben. Amúgy nem feltétlenül kell, hogy köhögj. Több ismerősöm is átesett rajta köhögés nélkül, bár náluk mind volt szag- és ízvesztés. De ezek is kijöhetnek később is.
2021. febr. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%

Sok mindenkinél ennyi. Ha lehet, ne menj mások közelébe, szinte biztos, hogy covid. Fáradtság, izomfájdalom, ízérzékelés és szaglás átmeneti elvesztése. Esetleg egy kis hőemelkedés, fejfájás, levertség. Csak sokkal rosszabb is lehet, jöhet bármi még, meg szövődmények. Ismerek olyat, akinek fél éve nem jött vissza a szaglása, nem érez ízeket, enni sincs kedve emiatt.

Nekem lázam volt, fájt a fejem, gyenge voltam, de ennyivel megúsztam. Tartott 5 napig. A háziorvosnak szóltam, ő nem küldött volna még tesztre, ezért megcsináltattam magán úton, hogy ne terheljem az egészségügyet. Visszaszóltam neki 2 nap múlva, hogy pozitív lett. Annyit mondott, hogy oké, maradjak otthon. Ha nincs miért, és otthon tudsz maradni, nem feltétlen kell a teszt, de nem árt, ha tudod, hogy covidos vagy-e vagy voltál. Főleg most, hogy jön majd a covid-igazolvány. Ha megúszod ennyivel, örülj, mert elvileg védett leszel egy ideig, és lehet, hogy ez ér majd annyit, mint ha megkaptad volna a védőoltást. Plusz ha tudod, hogy túlestél rajta, lelkileg is kicsit felszabadító érzés.

2021. febr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Írj a háziorvosodnak.
2021. febr. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
60%

Az a baj a SARS-COV2 koronavírussal, hogy a tünetei sokszor nem tipikusak. Van olyan is a tágabb ismerősi körömben, aki teljesen tünetmentesen átvészelte. Olyan is, aki azt hitte rá, hogy egy enyhe kis megfázás, semmilyen tipikus tünetet nem mutatott. Egyik munkatársam magas lázról és gyengeségről számolt be, hozzátéve, hogy nála minden influenza 39 fokos lázzal jár. Semmi szaglásvesztés, meg hasonló tünet. 4 nap után lett neki gyanús, hogy semmit nem javult, és akkor kért tesztet, ami kimutatta, hogy COVID. Másik munkatársam 3 hétig volt tüdőgyulladással, meg a többi nagyon tipikus tünettel otthon. Volt olyan munkatársam, aki szintén mutatta a tipikus tüneteket, és 3 hónap volt, mire nagyjából felépült. Én mutattam több tipikus tünetet is: szaglástorzulás, gyengeség (alig tudtam a munkahelyről hazamenni, rádőltem az asztalra, vert a víz, és levegőt alig kaptam), és mégsem COVID volt.

Én azt mondom, mindig érdemes tesztelni. Ez a rossz ebben a járványban, hogy a tünetek alapján nem lehet egyértelműen meghatározni, hogy ki ferőzött és ki nem, csak tippelni lehet. Ha kizárod (vagy megerősíted), hogy COVID-fertőzött vagy-e, azzal nem csak a saját későbbi dolgodat könnyíted meg, de az egész társadalomnak segítesz.

2021. febr. 16. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Meggyőztetek, hogy érdemes lenne, az viszont aggaszt, hogy nem biztos, hogy megcsinálnák. Ez mennyire biztos? Anyagilag nem igazán engedhetem meg a magánutat.
2021. febr. 16. 15:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, hacsak nem kell valamihez a pozitív teszt. Ha nem igényel kórházi ellátást, úgysem lehet mit tenni vele.
2021. febr. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!