Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Más járványok idején is...

Más járványok idején is voltak olyanok, akik szkeptikusak voltak az adott betegséggel szemben?

Figyelt kérdés
Például a pestis, a kolera vagy a spanyolnátha idején.

2021. febr. 19. 15:40
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Nem valószínű, ugyanis ez a reakció (mégha teljesen felfogni nem is tudom, hogyan gondolhatja valaki hoaxnak az egészet) a média túlzásai miatt alakul ki.

Rengeteg ember van a mai napig, akinek a környezetében senki nem betegedett meg komolyan, és persze nem is halt meg senki, így a média túlzásai nagyon szembeszökőek lesznek.

Mielőtt valaki lepontoz, én nem vagyok vírus-szkeptikus, de túlzásnak tartom az intézkedéseket.

A pestis meg a spanyolnátha idején onnan értesültek a betegséről, hogy megtapasztalták. Most a média hamarabb jelez, minthogy megtapasztalnád.

2021. febr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Biztos, de akkor nem volt média, max. szájról szájra.
2021. febr. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából aki egészségügyben dolgozik az többet lát koronavírus fertőzötteket. Mondjuk helytől is függ, mert Budapesten több pozitív eset van mint vidéken.
2021. febr. 19. 15:50
 4/8 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván, de nem is egészségügyi dolgozók szoktak szkeptikusok lenni,nem?
2021. febr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Nincs a közvetlen környezetükben beteg, szerencsések, bár nekem ez sem indok, hogy ezért ne fogja fel valaki, hogy járvány van.

Nekem se volt sokáig beteg ismerősi körökben, de idén meghalt egy kedves ismerősöm, aztán egyik legjobb barátom pedig kórházba került covid miatt.

Nem voltam soha szkeptikus, mindig úgy fogtam fel, hogy hála a jó égnek nem betegedett meg senki a szeretteim közül, de sajnos mégis elért mostanra.

Pontosan a védekezések miatt nem olyan szembetűnő sok embernek, ez is lenne a cél alapvetően. Régen ilyen nem volt kolera, meg spanyolnátha idején, az orvoslás is a béka segge alatt volt. Ha akkoriban lett volna covid, akkor keményen pusztított volna ugyanúgy.

2021. febr. 19. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

Biztos. Egyébként az intézkedések miatt nem terjed annyira brutálisan az a szar, a betegek is eloszlanak hónapokra.

De abba a sok okos nem gondol bele, hogy mondjuk ha minden este fullon lennének a kocsmák, éttermek - mivel a egy ember pár óra alatt bizonyos esetekben 10-20 ember is simán megfertőz bizonyítottan -, akkor hogy terjedne. Az egészségügyi dolgozók száma pedig erősen limitált.

Ha futószalagon érkeznének a tüdőgyulladásos, gépre szoruló emberek, akkor nem csak ők halnának meg az ellátás hiánya miatt, hanem sokan mások is.

Szlovákia elég szigorú szabályokkal dolgozott, mégis elég érdekes állapot uralkodik most ott.

2021. febr. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%
Én ápoló voltam és nem vagyok birka. Járvány szkeptikus vagyok. Örülök is, hogy a birkákat hátrahagytam és már nem dolgozok eü.-ben.
2021. febr. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
29%
Mindenkinek jobb, hogy már nem dolgozol ez eü-ben...
2021. febr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!