Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid 19 után 1 hónappal...

Covid 19 után 1 hónappal fantomszaglás?

Figyelt kérdés

December óta fantomszaglásban szenvedek (Dec 20. óta), és október eleje közepe felett voltam benne a Covidban.. Megjegyzem, október vége felé már minden szag/illat teljesen visszajött.. Majd december 20. óta nagyjából undorító szagot érzek szinte minden (főként főtt) ételben.. A szag semmihez sem fogható, égetett pirítós benzin fokhagyma esetleg vegyszer.. Pont elég ahoz hogy az adott étetől okádnod kelljen.. Amit tudok fogyasztani az kekszek csokik üdítők, de ezeket sem teljesértékűen, ezeknek is nagyon erős mellék ízt érzek (keksz kivétel talán).

Olvastam erről cikkeket és mintha magamat olvastam volna, több ember is írt (nem magyarok), hogy a korona után akár 1-2 hónappal elkezdek undorító ezeket érezni (pont ahogyan énis), idézek egy hölgyet: "Mintha az égetett pirítóst keverték volna valami undorító anyaggal".. Valahogy így hangzott.. Sajnos most bármennyire gusztustalan vagy nem, széklet szagot sem érzek, ott is ugyanaz a förtelmes bűz, a kefirnek vagy joghurtoknak olyan ízt érzek mint valami aszfalt, de nem a kefirhez sehol semmi köze.. Bár azt legalább megtudom meg enni.. De főtt ételekből, főleg főzelékek, martasok, paprikás ételek, olyan förtelmesen undorító buzt érzek hogy már a házban szédülök tőle, olyan mint egy égett gumi amit bekentek valami fokhagymával, sajnálom de lehetetlen leírni.. Valaki tapasztalt hasonlót, esetleg érdemes ezzel orvoshoz fordulni? Úgy voltam vele hogy majd elmulik igazából, majd az idő megoldja és regenerálódik..



2021. febr. 25. 06:41
 1/7 A kérdező kommentje:

Hupsz, pár szót elírtam, ezért elnézést!


- undorító szagokat érezni*

- október közepe felé*

2021. febr. 25. 06:44
 2/7 anonim ***** válasza:

Sajnos sokan jártak így. Ez még a "legenyhébb utólagos szövődmény".

Kérdezd meg a háziorvosod, hátha van valami ötlete.

Talán neurológus, de biztos nem fül, orr, fégész.

Esetleg egy laborvizsgálat valamit kimutat.

Hiába van itt már egy éve, kevés a tapasztalat.

2021. febr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ez van egy hónapja kb. Bár én nem is tudtam róla hogy elkaptam volna a koronát. Nálam ugyan nem ennyire heves az érzés de nálam is jelen van ez a semmihez sem hasonlítható roppant kellemetlen bűz.


Olyan mintha bizonyos szagok ezzé torzulnának de néhány édesebb szagot ugyanúgy jól érzek

2021. febr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Olvastam, hogy az Usában többeknél megszűnt a Covid hosszú távú hatása miután vakcinát kaptak. Mondjuk ott nem konkrétan a szaglásról beszéltek. Egy nő pl 8 hónapja szenvedett izomfájdalomban, kimerültségben (a covidtól), és a második vakcinadózis után 3 napra megszűntek a tünetei.

Nem tudom, hogy a szaglás is helyreállhat-e ezáltal, de szerintem senki nem tudja, mitől állhat helyre, vagy helyreáll-e magától, annyira új még ez a Covid...

2021. márc. 19. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia! Hasonló, de enyhébb helyzetben vagyok jelenleg én is. Mivel 32 hetes terhes vagyok, először azt hittem a hormonok, de napról napra kellemetlenebb a dolog...tegnap olvastam erről a fent említett cikket és magamra ismertem.

Minden nap kiderül valami újabb dologról, hogy büdös, émelyítő szaga van, eddig ilyen: paprika, hagymafélék, kávé, szotyi, kutyakaja, vizelet, de ma már a kiflin is érzem... főzni se tudok egy ideje normálisan...

December végén voltam Covid-os, január elején ment el a szaglásom, ami 1 hét után szépen lassan visszatért. A jelenlegi állapot kb 1 hónapja kezdődött.

Neked változott azóta valami?!

E.

2021. ápr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Sziasztok!

Ugyanez. Én is terhes vagyok. Azóta változás?

2021. szept. 28. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Állítólag szaglástréninggel visszahozható.

[link]

2021. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!