Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigybetegség okozhat...

Pajzsmirigybetegség okozhat szívritmuszavart?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok. Úgy 2 éve derült ki hogy hashimotom van, kaptam is rá gyógyszert, minden okés volt. Aztán teherbe estem. Az utolsó 3 hónapban jelentkeztek időnként nyugalmi helyzetben kellemetlen félreütések, furcsa érzések a mellkasban. Soha előtte nem volt problémám a szívemmel. Ráfogták a terhességre. Aztán mivel szülés után sem múlt el, csináltattak egy teljes labort. Kiderült hogy a pajzsmirigyem megbolondult és jelenleg túlműködik, pedig előtte alulműködött. Csökkentették a gyógyszerem 1 hónap múlva kontroll. Tudom itt nem sok orvos van, csak érdekelne akinek hasonló betegsége van, tudna bármi bíztatót mondani mert baromira meg vagyok ijedve, a háziorvossal pedig csak emailben lehet konzultálni jelenleg, sokra is megyek vele.
2021. febr. 27. 16:33
 1/2 anonim ***** válasza:
72%
Igen.
2021. febr. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Igen, okozhatja.

Terhesség előtt, terhesség alatt, és szülés után is változik a hormonrendszer.

A pajzsmirigy, pedig hormonokat termel.

Megijedned nem kell, de mindenképpen szükséges az enokrinológiai kivizsgálás, és gyógyszer beállítás.

2021. febr. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!