Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha tüdőgyulladásom lenne, a...

Ha tüdőgyulladásom lenne, a Pulse Oximeter mindenképpen alacsonyabb értéket mutatna?

Figyelt kérdés
95-98% között ingázik amikor mérem. Fél percig 94%-ot mutatott. Egy hónappal ezelőtt RTG tiszta, vérképben viszont magasabb vörösvértest szám, GPT, CPK, HBG, RDW szintén.

2021. márc. 1. 17:07
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem. Egyébként a 94-98% az még jó. Ha esetleg van rajtad jelentősebb túlsúly, akkor is lehet alacsonyabb, mivel a hasűri zsír kissé felnyomja a rekeszt és kevésbé tud tágulni a tüdőd pl. ülő helyzetben.
2021. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Van valamilyen alap betegséged, ami indokolja a rendszeres otthoni szaturáció mérést?

Gondolom, hitelesített orvosi eszközzel méred.

2021. márc. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Túlsúly már nincs rajtam. Covidos voltam November-Decemberben. Közel 100 kilóval kezdtem, de a vírus miatt 73 kiló lettem. Megmaradt egy kis mellkasnyomás és szapora légzés.
2021. márc. 1. 17:14
 4/6 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben érdemes lehet a későbbiekben elmenni egy légzésfunkció vizsgálatra (tüdőgyógyászat szakrendelés), hogy esetleg nem hagyott-e maga után hegesedést a tüdőben a fertőzés.
2021. márc. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én pl. naponta mérem: 98-99 között van.
2021. márc. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is mindennap mérem, ahogyan a legtöbb orvos ajánlja. Megelőzöm a bajt, ha lehet. Nem hitelesített orvosi eszköz, de pont olyan 10.000Ft körüli ami a mentősöknél és a klinikán is van, gyors, hordozható mérésre. Ez pont elég megbízható itthonra. Alapbetegségem nem volt... most már kialakult néhány. Igyekszem nem "ráparázni" és nem is lebecsülni a dolgokat. Szerintem kivárok, aztán elmegyek légzésvizsgálatra, köszönöm. Még egy CT-t lehet csináltatnék, csak amíg ilyen nehéz a légzés, nehéz beszélni is ugyebár.
2021. márc. 1. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!