Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a problémák visszavezethe...

Ezek a problémák visszavezethetők a szív problémámra?

Figyelt kérdés

Sajna már elhunyt apámnak is voltak szív problémái.


Egyik nap a tévében hallottam hogy a szívizom gyengülés is okozhatja az állandó fáradságot meg stb.


Sajna én is ezt érzem, állandóan fáradt vagyok és ugyérzem nehezen tudok mozogni. Igaz, van súlyfeleslegem 188cm és 124 kilo, de nálam kövérebbek is tudnak energikusabbak lenni.


Egy ideje pl kisebb poharat fogni se merek, mert bizonytalannak érzem a kezem, mintha bármikor leejtenék bámrit is, sokszor van, hogy érzem nehéz és megmozdítani se tudom erőm sincs, persze ez az egész testemre is jellemző tud lenni és csak feküdnék vagy ülnék legszívesebben, de a mozgást még ott is nehéznek és fárasztónak érzem sok esetben.


A szívemmel alapból is gond van, orvos mondta hogy hallatszodik is, kivizsgálni még nem voltunk, de sokszor nyomó érzés van ott vagy enyhe szúró érzés, pláne amikor jobban mozgók.


Volt hogy 21 éves létemre a 70 éves nagyapám jobban bírt valamit én meg csak azt éreztem ott esek össze, mert semmi energiám nincs, pedíg allíg csináltam bármit is.


A vérnyomásom általában 130-140 között van, a második szám 85 körül, a pulzusom meg nyugodt 65-70 körül van mindig.


Pontosan nemtudom megmondani, hogy légszomj vagy nehéz légzés amit érzek, de azt tudom, hogy a levegő vételem is néha, nehézkesebb vagy a véleményem szerint eltérő a normálistól. Vagy beszéd közben dadogás jelentkezik, az elfogyott levegő miatt is.


Hogy biztos legyek benen, hogy ez nem vitamin hiány, egy hónapja a biotech usa multivitamin for men-t szedem. A szív problémák, több éve kezdőttek.



2021. márc. 9. 08:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül szívpróbléma ez szerintem, hanem inkább


Tápanyagbevitel /folyadékbevitel / pihenés időszaka nem megfelelő / kevés fizikai aktivitás


[ Összefoglalva helytelen életmód miatti eggyes szervek anyagcseretünetei]


Időben le kell feküdni vacsorázás nélkül, könnyebb rostban dúsabb kajákat enni kevesebb mennyiségben.


Reggel felkelés után több vizet / gyógyteát inni, (csalán, galagonya, kantángkórógyökér, édeskömény)


Napközben több vasat cinket magnéziumot kevesebb nátriumot bevinni.

(mák, csirkemáj, friss vagy gyorsfagyasztott zöldbab, borsó, magne b6, valódi balzsamecet).


Nem organikus táplálékkiegészítőket , aljzószereket, bódítószereket elfelejteni (műtrágya, takarmány porok, koffein, ginseng, nikotin kátrány szénmonoxid, alkohol, aromás üdítők, szénsav).


Ugyanakkor a változékony frontok is rátehetnek egy nagy lapáttal, szóval összességében kevesebb, egészségesebb kaja, több pihenés, több intenzívebb mozgás, mégha rövidebb ideig tart is.

2021. márc. 9. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!