Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mitől lehet ilyen rossz a...

Mitől lehet ilyen rossz a gyomrom?

Figyelt kérdés
Nemrégiben tettem fel kérdést ezügyben, hogy szarakodik a gyomrom már lassan 1 hete az egész egy "bezabálással" kezdődött mikor itt volt barátnőm, és hát a cigi leszokás miatt amúgyis nagy étvágyam volt, így aznap bezabáltam babgulyásból meg palacsinátból/gofriból is, este mikor felkeltem hányingerem volt azt elmulasztottam majd ment a hasam egymásután 3-4 szer visszafeküdtem aludni kb 2-3 napig csak ment a hasam folyamat, és borzalmas közérzetem volt mellé jöttek még az elvonási tünetek pluszba. Ezekután kezdett jobb lenni a gyomrom diétáztam ami ilyenkor kell (banán,alma, főtt krumpli stb) amit mindenki tud szedtem mikor melyiket (no spat, espumisant, széntablettát) a széntabletta elég jól megkötötte pedig a napi ajánlottnak a felét se vettem be kb, és utána 1-2 napig alig ment a wc-zés és folyton puffadtnak éreztem magam hozzáteszem mai napig ezt érzem mintha folyton tele lennék. Azóta is ilyen diszkomfort érzésem van, és görcsöl néha a hasam és érzékeny. Felhívtam a dokit diétát ajánlott esetleg bilagitet, és hogy szedjek probiotikumot amit alapból is szedtem. Ez ma történt, ma csak 2 banánt, és salátát ettem csirkemellel, és persze minden kijött bár már közel sem olyan "hígan" mint az első napokban. Fogalmam sincs mi lehet ez, egy gyomorrontás csak nem tart 1 hétig, és tudtommal amit ettem kaja se volt romlott, hisz barátnőm, és édesanyám is evett belőle de nekik kutyabajuk. Esetleg valaki ha valami tanáccsal el tudna látni, vagy bármivel nagyon megköszönném, mert kezdek kétsébe/pánikba esni egész nap ezen b*szom az agyam, hogy mitől lehet ez, és mi rá a megoldás. Köszi előre is, szép napot!

2021. márc. 9. 19:44
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan egyél több szenet is - nem árt meg, ha sokat vizet iszol mellé. Nálam nem okoz székrekedést - és nem is ebből az okból szedem, persze alkalmanként - hanem mert megköti a méreganyagokat. (Volt olyan tisztítókúrám, mikor napi 1-2 evőkanál szenet is fogyasztottam, akkor sem okozott gondot. Ekkora dózist azért nem ajánlok, de a napi 1-2 széntablettától nem lesz bajod.:))

A hüvelyesekben lévő lektinek okozhatnak gondot annak, aki érzékeny rá. Ha egy nagy bezabálással leterhelted az emésztésed - pláne mikor a szervezeted eleve irritált állapotban volt a leszokás miatt, az okozhatott sokkot számára.

2021. márc. 9. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
#1 Igen én is olvastam arról hogy szépen megköti a méreganyagokat a szén. Én a cralexet szedtem amiból 12 év felett napi 3x5-6 tablettát írt én 2x4 et vettem be másnap meg csak 1x4 et de mégis egész nap puffadt volt a hasam, és alig sikerült WC-zni. Igen gondoltam én is rá hogy a leszokással együtt ez a bezabálás eléggé lesokkolta szegény bélrendszerem, de hogy már 1 hete szar bármit csinálok eléggé aggasztó.
2021. márc. 9. 20:25
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne egyél széntablettát már, mivel nem vírustól, baktériumtól voltál, hanem túlterheléstől. A szén nem csak a méreganyagokat köti meg, hanem mindent, a fontos tápanyagokat is amik így nem tudnak felszívódni. Így a szén-tisztítókúrának sincs semmi értelme, kivéve ha mérget ittál vagy hasonló. Nekem volt olyan hogy az antibiotikum miatt egy hónap volt mire helyrejött, de sima gyomorrontástól is eltarthat napokig.
2021. márc. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!