Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A covidnál (vírusnál, oltásnál...

A covidnál (vírusnál, oltásnál) mit, és honnan, és hogyan számolunk, és hogy jön ki a matek egyáltalán? Mi ez a 14 nap (karantén)? Oltásoknál (1 dózisú vs. 2 dózisú) mi a helyzet?

Figyelt kérdés

A megfertőzöttség pillanatától számított 14 napon belül vagy legkésőbb a 14. nap végére eltűnik a fertőzés, a vírus a szervezetből, vagyis meggyógyulunk, és nem is fertőzünk tovább?


Akkor miért szenvednek a kórházakban, vagy otthon több hétig is az emberek?


Vagy ez a 14 nap csak a tünetmentes fertőzöttekre aka. vírushordozókra, potenciális fertőzőkre igaz?


Eleve a nyilatkozatok alapján a megfertőzöttség pillanatától számolva 3-5 nap telik el az első tünetek megjelenéséig, tehát összvissz kb. 10 napot beteg az ember?


És fertőzni már a megfertőzöttség konkrét pillanatától fertőz az ember? Mettől meddig fertőz az ember?


Az oltástól függetlenül megfertőződünk a vírussal és hordozók azaz fertőzőek leszünk, csak tünetmentesek vagy enyhe tünetekkel, vagy a vírust sem kapjuk el egyáltalán?

Vagy ez vakcina függő? Ha igen, akkor melyik oltás mit tud?


Egyáltalán az oltás pillanatától számítva melyik hogy működik: immunitás, tünetmentesség, hatás időtartama, stb.?


És akkor mi a helyzet a mutálódott variánsokkal és az oltásokkal?



2021. márc. 11. 15:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
24%
Változó. Túl sok a kérdés, amire nem adható egzakt válasz. Ha igen, az össze kérdés meg van válaszolva a neten.
2021. márc. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Semmi. Senki sem tud biztosat.
2021. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 alletta ***** válasza:
58%

ennyi kérdésre még a virológusok, orvosok sem tudnának válaszolni.

sajnos, de még mindig csak "ismerkedünk" ezzel a járvánnyal, hiába telt el 1 év.

2021. márc. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Pont a kérdés kiírása után futottam beléjük, gondoltam megosztom. (Mondjuk sokkal okosabb nem lettem.)


[link]


[link]


Ebből két idézet:


"az immunitás nem azt jelenti, hogy a beoltott szabadon jöhet-mehet, és nem képes megfertőzni másokat."


"vakcinának a vírus továbbadására gyakorolt hatásáról tudományos publikáció szintjén még nincsenek kellő ismereteink"


És még egy:

[link]


Ami engem legjobban zavar, hogy akit beoltottak az is fertőző lehet, ha elkapja a vírust, viszont pont ők azok, akiknek könnyítéseket terveznek egyes országok. Számomra ez logikátlannak tűnik jelen helyzetben.


De lehet csak én vagyok túl aggodalmaskodó, vagy kekeckedő.


Én amúgy is úgy gondolom, ez a vírus már velünk marad - oltás ide v. oda. Legfeljebb mint az influenza oltásnál, minden évben vagy bizonyos időközönként oltatni kell majd.

- AIDS/HIV = óvszer

- ebola = oltás

- HPV = oltás

- Covid, "sima" influenza = oltás, higiénia, maszk


Az emberek talán megtanulnak könyökhajlatba köhögni,tüsszenteni, a boltokban marad a kézfertőtlenítő, és aki akarja az továbbra is maszkot fog viselni. Engem nem zavar a maszk maga, csak még nem találtam olyat, amivel nem párásodik a szemüvegem.

2021. márc. 11. 17:13
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

A 14 nap (vagy 10) számlálását

az utolsó tünetektől számítják abban az esetben, ha az ember nem akar teszteltetni, ez is megteszi. Természetesen nem száz százalékos, mint semmi sem, de ennyi idő alatt ha még van, szinte biztos eltűnnek a vírusok a szervezetedből.

Az oltások immunitást adnak neked. Az immunrendszered hamar felismeri és elpusztítja a kórokozókat, amik így nem szaporodhatnak el, vagy csak kis mértékben, így a fertőzőképességed nagyon nagy mértékben lecsökken. Megfertőződni természetesen meg tudnak, azt akkor tudnák elkerülni, ha űrruhában mászkálnának végig. Megbetegedni nem betegednek meg, vagy csak nagyon ritkán és enyhe tünetekkel, illetve a fertőzőképességük csökken le jelentősen.

Oltásfüggő, hogy az oltás által megszerezhető immunitás értéke mikor áll be a vakcina megkapása után.

Az értelmes és megválaszolható kérdésekre azért illene fejből tudnod a választ, de ha nem, akkor fél perc google kereséssel megtudni...

2021. márc. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
50%
Ezt egyébként arra értik, hogy pontos klinikai tesztekkel igazolt számok, tanulmányok még nincsenek a fertőzőképesség-csökkentés mértékéről. De az, hogy nagyon jelentősen csökkenti, biztos, és soha nem is volt kérdés, a hatásmechanizmusból következik, tehát nincs itt semmi logikátlanság.
2021. márc. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"ha az ember nem akar teszteltetni"


Közeli rokonom pozitív lett covidra, de mire kiderítette az eredményt - mert az ígért tájékoztatás az eredményről nem jött meg - addigra túl volt az első tűntektől számolt két héten (nem tudtuk hogy az utolsótól kell számolni), és mivel még akadtak enyhe tünetei a háziorvos újabb tesztet rendelt el. Az első teszt elrendelésénél már aznap hívtak, hogy másnap kell menni. A második hívását azóta is "várjuk". Tavaly óta. Persze azóta tünetmentes, de azért na... ellenőrzés. Kontakt kutatást már meg sem említem.


[link]



"hogy nagyon jelentősen csökkenti, biztos" - Attól még fertőzhet.


"nincs itt semmi logikátlanság" - A logikátlanságot az esetleges kedvezményekre értettem. Arra, hogy még kisseb is az esély, de attól még fertőzhet. Míg aki nincs beoltva az úgy is kezeli magát és másokat.

2021. márc. 11. 18:06
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Nem értem, hogy mi nem érthető a nagyon jelentősen csökkent fertőzőképesség- egyes korlátozások nem vonatkoznak az illetőre párhuzamon?

A koton sem száz százalékosan véd, akkor miért van az, hogy az azt használóval csinálják, a azt nem használóval pedig nem csinálják

az épeszű emberek?

2021. márc. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én teljesen értem, hogy mit mondasz.


Csak amíg az óvszer ezeréves tesztelés és a gyakorlat során eljutott a saját hatékonyságának maximumára, ami 98-99% (ez már elég megnyugtató), addig a "nagyon jelentősen csökkent" nem éppen a legkielégítőbb "adat". Azt is értem persze, hogy nagyon az elején vagyunk még, meg hogy soha semmi sem 100%, de talán pont ezért kellene kicsi kevésbé hitegetni az embereket ebben a szakaszban.


Csak nézzük a híreket:az egyik ország szigorít egy kicsit, a másik teljesen le és bezár, a harmadik épp összeomlik, a negyedik könnyít, az ötödik már a nyárra készül és éppen felold, egy másikban maszkot égetnek, egy következő meg oltottakat (akik fertőzhetnek) beenged. Nálunk bemutatják az oltási igazolványt, hogy mire lesz jó, azt még senki sem tudja. Teljes a fejetlenség. Nincs összhang.


Én csak azt mondom, oltás ide v. oda, még jó darabig óvatosnak kell maradnia mindenkinek.

2021. márc. 11. 19:04
 10/11 A kérdező kommentje:

"Pont a kérdés kiírása után futottam beléjük, gondoltam megosztom. (Mondjuk sokkal okosabb nem lettem.)



[link]



[link]



Ebből két idézet:



"az immunitás nem azt jelenti, hogy a beoltott szabadon jöhet-mehet, és nem képes megfertőzni másokat."



"vakcinának a vírus továbbadására gyakorolt hatásáról tudományos publikáció szintjén még nincsenek kellő ismereteink"



És még egy:


[link]



Ami engem legjobban zavar, hogy akit beoltottak az is fertőző lehet, ha elkapja a vírust, viszont pont ők azok, akiknek könnyítéseket terveznek egyes országok. Számomra ez logikátlannak tűnik jelen helyzetben."



"Ez azért fontos, mert az újraindítás tervében lesz olyan időszak, amikor bizonyos szolgáltatásokat csak a védettségi igazolvánnyal rendelkezők tudnak igénybe venni."

[link]


"A 1,5 millió beoltott mellett van 500 ezer ember, aki már PCR-teszttel igazolhatóan átesett a fertőzésen, tehát van 2 millió dokumentáltan védett ember"

[link]


"Nagyon leegyszerűsítve a dolgot: a védettségi igazolvány a betegségből való kigyógyulástól számított 6 hónapig érvényes. Aki utólagos vizsgálattal bizonyítja, hogy van antitest a szervezetében, annál 4 hónap az érvényesség, akit pedig beoltottak, annál korlátlan ideig használható a kártya"

[link]

2021. márc. 19. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!