Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehetséges, hogy a covid...

Lehetséges, hogy a covid súlyossága függ attól, hogy mennyire fél tőle az ember?

Figyelt kérdés
A környezetemben azt tapasztalom, hogy ha olyan kapja el, aki már eleve rettegett a vírustól, azt általában eléggé megviseli a betegség, míg ha olyan kapja el, aki nem tartja komolynak, az enyhe tünetekkel kihúzza. Lehet ebben ráció? Ha igen, mi az oka?

2021. márc. 14. 14:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%
Nem ettől függ a tünet súlyossága. Egy sima megfázás esetén sem. Van olyan aki úgymond elhagyja magát és csak szenved, míg mások azért nevetgélnek, élik az életüket, és nem törődnek a nap 24 órájában a betegséggel, akkor azok kevésbé észlelik, mert lekötik magukat.
2021. márc. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%

Persze,de ez minden betegségnél így van . Én még anno hatszáz éve az általános iskolában,ha nagyon nem akartam menni suliba,addig súlykoltam magamba,hogy belázasodtam másnap :D És ezt többször eljátszottam ..

Nem szabad beleélni magad ,meg rettegni mert azzal csak rontod az esélyeidet. A nagyanyámnál is láttam régen,akkor uralkodott el rajta a betegsége és halt bele ,amikor pszichésen feladta .

A rák kialakulásának is az egyik legnagyobb kockázati faktora a stressz . Ismerek olyat aki egy súlyos gyerekkori trauma után lett közvetlenül cukorbeteg . Szóval számos példa van rá,hogy a pszichés és a testi egészség szorosan összefügg .

2021. márc. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Sajnos ez nem így működik.
2021. márc. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
91%
Immunológusok mondják: a félelem és stressz csökkenti az immunrendszer védekezőképességét, de nemcsak ettől függ a dolog, egyénfüggő, összetett, hogy kinél miképpen zajlik a betegség.
2021. márc. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Remélem, nem, mert ha igen, akkor én tuti felfordulok tőle...
2021. márc. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű. Aki a legjobban retteg tőle, az általában romra kerül tőle. Az egyik kollegám annyira retteg, hogy pánikbetegséget, és magasvérnyomást fejlesztett ki magában.


A húgom, aki leszarja az egészet teljesen tünetmentes volt, itt a komoly, fiatalokra hihetetlenül veszélyes, brit mutánssal terhelt időkben.

2021. márc. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A stressz hatással van az immunrendszer működésére, szóval biztos van valamekkora mértékű összefüggés, még ha nem is alapoznék erre önmagában semmit.
2021. márc. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%
A maszk Legionellózist okoz. És aki rettegő az túlzásba viszi a maszk használatát. A maszkbetegség nagyon veszélyes, sokan azért vannak lélegeztetőgépen.
2021. márc. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
Ezt a legionellás idiótát miért nem tiltják már ki innen?
2021. márc. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%
#9 válaszolónak írom! Ugye fáj neked, hogy tudjuk az igazságot a maszkbetegséggel kapcsolatban? Mert elég dühösen reagáltál, észérvék nélkül. Azért a tisztelet tudod, nagyon embergyűlölő lehetsz! Biztos nincsenek barátaid.
2021. márc. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!