Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Az asperger szindrómáról mit...

Az asperger szindrómáról mit érdemes tudni?

Figyelt kérdés
Meg ismertem egy lányt aki ezzel küzd és erről szeretnék egy bizonyos szintü tájékoztatást kapni olyantól akinek van ilyen betegsége vagy a közvetlen ismerősi körében van ilyen ember

2021. márc. 16. 08:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

gugli a barátod lehet.

egyébként annyira sokrétű lehet, hogy konkrétan 2 ugyanolyan eset nincs

2021. márc. 16. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az ilyen betegségben szenvedők őszintébbek mint az átlag vagy ebbe nincs különbség?
2021. márc. 16. 08:19
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

kezdjük ott, ez nem kifejezetten egy betegség, hanem inkább egy állapot.

az aspergeresek az autizmus legenyhébb fokán állnak ha jól emlékszem. teljes értékű életet élnek, élhetnek. nem ismerjük az említett lányt. az ép emberek között is van aki őszintébb, és van aki kevésbé az... szerintem ez nem függ össze.

egyébként ahelyett hogy itt kérdezősködsz róla, nyugodtan megkérdezheted tőle. szerintem szívesen válaszol rá, főleg ha elmondta hogy aspergeres.

"a múltkor említetted, hogy asperger szindrómád van. mesélnél róla? nálad ez miben mutatkozik meg?"

2021. márc. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem nevezném betegségnek. Én is aspi vagyok. De mindenképpen nehezebb az életben ezzel előre lépni. Ám meg lehet tanulni kezelni és figyelni rá. Azzal van sok munkám, ami a "normális viselkedést" jelenti, de algoritmusok és bonyolult rendszerek átlátásánál meg pislogok, hogy a többiek mennyire nem értik, ami nekem természetes.


Érdemes beletanulni a viselkedés hatásaiba és a társadalom fogadtatásába. Érdemes önismeretet fejleszteni és mások viselkedésével is tisztába lenni.

2021. márc. 16. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
#4 Köszönöm a segitséget nem tudom ismered a doctor murphy sorozatot valami ahhoz hasonlo az asperger is?
2021. márc. 16. 08:34
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
általában kommunikációs és szocializációs problémák lépnek fel. de még mindig egyszerűbb lenne megkérdezni a lányt :) 1es és 3as voltam
2021. márc. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Doctor murphy, Sherlock Holmes, dr. Hause és sheldon szerintem ők mind jó mintái az aspergernek
2021. márc. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó komolyan?
2021. márc. 16. 12:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Igenn, ha utána nézel találsz még egy csomó zseniális karaktert aki ezzel küzd. Nyilván ezek közül nem mind megerősített, de nekem ezek a karakterek segítettek megérteni egy közeli ismerősöm jellemét (ő is aspergeres)
2021. márc. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mert amíg ment magyarul én is néztem a doktor Murphyt és ott lattam hasonlót mint itt olvasok és csak abbol tudok ki indulni de akkor már értem hogy milyen lehet neki legalábbis sejtem
2021. márc. 16. 13:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!