Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért marad korpás a fejem...

Miért marad korpás a fejem még ha hajat mostam rendesen?

Figyelt kérdés

Mostanában hiába mosok rendesen hajat, ezerrel kaparom ugyanúgy korpás marad és hullik belőle mintha nem mostam volna meg. Felkaparom kis fésűvel a fejtetőt és csomó korpa jön ki mintha nem is korpa lenne.

Meg a nyakam is viszket egy pontban néha, és a homlokom is korpás lehet, mert felvettem sapkát és megvakartam mert nagyon viszketett, de láttam hogy onnan is hullik a korpa pedig alig értem a fejemhez. Ma mostam meg direkt a hajam azt kicsit megfésülöm meg megigazítom azt látom megint hullik. Mitől van ez? Korábban nem volt ennyire korpás mint most. Tényleg felkaparom kis fésűvel egy pontban és egy csomó feljön pedig nagyon vakartam még érzem is, hogy fáj. Meg nagyon ritka lett a hajam, sok helyen látni a fejbőrt is és ott látni ezeket a korpa darabokat is.

Mitől lehet ennyire korpás mostanában? Sampont fogok váltani az biztos, de más egyebet mit tehetnék még? Hiába mostam meg a hajam ugyanúgy tiszta korpa lett :(...

24l



2021. márc. 17. 12:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Kértem időpontot bőrgyógyászatra csak előtte azért felkészülök mi lehet ez.:)
2021. márc. 17. 12:49
 2/5 anonim ***** válasza:
Szeborrhea?
2021. márc. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
1.foglamam sincs mi az de nem tudom lehetséges.:D
2021. márc. 19. 03:56
 4/5 anonim ***** válasza:

Krónikus lefolyású, a faggyúmirigyekben gazdag testtájakat érintő gyulladással és hámlással járó betegség. Legtöbbször csak a hajas fejbőr, arc, ritkábban a mellkas, hát érintett, de előfordul csaknem egész testet érintő formában is. Kialakulásának oka nem pontosan ismert, de öröklődési faktoroknak jelentős szerepet tulajdonítanak, melyek hatására nagyobb számú faggyúmirigy alakul ki, melyek fokozott mennyiségű faggyút termelnek. A fokozott faggyúban elszaporodó Malassezia gombák is szerepet játszanak a tünetek kialakulásában.


A betegség hullámzó lefolyású, télen, tavasszal rosszabbodik, stressz hatására fokozódik. A betegség nem gyógyítható, folyamatos és tartós kezelést igényel. Kezelésében a faggyútermelés csökkentésével, gyulladáscsökkentéssel, illetve a Malessezia gombák számának mérséklésével érhetők el eredmények.

2021. márc. 19. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Jaj ne kapargasd a fejbőröd! Azzal csak rontasz az egészen. Finoman kell az ujjbegyeiddel hajat mosni.

Egyébként meg szoktad szárítani? Nekem akkor korpásodik, mikor nem szárítom meg a fejbőrt.

2021. márc. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!