Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Inzulin rezisztencia vagy...

Inzulin rezisztencia vagy PCOS szindróma vagy mindkettő?

Figyelt kérdés

Egy gondom miatt elkerultem nőgyógyászhoz. Tovább küldött fsh LH és terheléses vercukor vizsgálatra. Mivel a petefeszkembe van 2 ciszta. Vissza mentem az eredményekkel és azt mondta minden rendben van velem.

Az eredményeim: fsh :9,5 IU/L

. LH :9,6 IU/L


Terheléses vercukrom:


Glükóz ehgyomri: 4,4

60 perces . 6,7

120 perces. ... 5,2


Inzulin ehgyom: 3,4

60 perc: 99

120 perc: 34


Szoval azt mondta a doki hogy minden okes nincs se pcos bajom se inzulunrezisztenciam. Annyit mondott az a 2 ciszta nem számít akkor lenne baj ha sok kicsi lenne.


Egy tanuló doktor rezidens ismerősöm is látta ő viszont azt mondta Inzulinrezisztenciam van. És javasolta hogy vegyek be D vitamint, illetve hagyjam el a cukrot, a glutént és a laktóz teljes mértékben meg vegyek króm és szelén tablettát.


1 hete glutén és laktóz mentes termékeket eszek de amúgy 4 éve max 1-2x ettem kenyeret.

Na de amióta ezt elhagytam állandóan ehetnekem van. És még nem fogható a mensire mert 2 hét múlva jön meg.



Igazából tanácstalan vagyok.


Egyébként annyi tünetem van h pattanásos bőr ( jelenleg a fenekemen ki van lyukadva már kb 1 centi) szőrnövekedes, hizekonysag.


Na röviden ennyi lenne.



2021. márc. 18. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez sztem is IR (én is az vagyok).

TSH, T3, T4 lett nézve? Tesztoszteron?

2021. márc. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a 60 perces inzulin 99 az sok, ez biztos inzulin rezisztencia. A PCOS a fentiek alapján nem megítélhető, de jó eséllyel az is van. Olyan szakemberhez kellene menni, aki ért hozzá.
2021. márc. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Na hali!

El jutottam borgyogyaszhoz ő neki is vittem minden papírt. Bár nem ahoz mentem vissza akinél voltam mivel most ő nem lesz kitudja meddig. Nekem meg állandóan kilyukad a bőröm.

Nézi a papírom aztán mondja hogy rendben van minden nincs a háttérben se pcos szindróma és inzulin rezisztencia sincsen. Tökéletesek az eredményeim. De engem ez ugy össze zavart. No mindegy. Amuhy aut is kijelentette h nincs a háttérben verejték mirigy gyulladás. Aztán kérdezte h milyen a székletem majdnem le is estem a székről. 😅 Amugy mondtam h minden rendben van. Kérdezi szokott e fájni a hasam. Mondom neem.



Végül is beutalt vastagbél tükrözésre hogy nem e chron betegségem van.


Bár sztem tuti nem hát semmi bajom sincs. Meg na mindegy. Nem vagyok elragadtatva. Meg atgondolom nem szívesen vagnek ebbe bele főleg ebbe az időszakba.

2021. márc. 26. 22:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!