Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lipóma (zsírdaganat) ellen...

Lipóma (zsírdaganat) ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Már régen észrevettem a testemen ilyen gümőket, de nem foglalkoztam vele. Az évek során egyre több jelent meg a testemen, olyan 2-3cm átmérőjűek. A háziorvosom szerint lipoma és nem lehet vele kezdeni semmit, de olvastam, hogy műtéttel orvosolható.

Műtéten kívül van rá más megoldás, vagy ha mégis megműttetem a vágások helye mennyire marad meg?

Akinek vannak tapasztalatai, jártas s témában kérem segítsen.


2021. márc. 21. 18:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért az egyikből egy szövettan nem ártana, mert ha több van akkor lehet neurofibromatosis is.
2021. márc. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem egy van egy kb 3 cm átmérőjű. Utánanéztem és csak úgy lehet kiműteni, hogy utána heg marad. Meg olvastam korábban, hogy volt, aki megműttette és utána később más helyen jött elő neki. Ezért úgy döntöttem, hogy inkább hagyom. Ezek jóindulatúak szoktak lenni, akkor érdemes hozzányúlni ha esztétikailag zavar vagy nyom valamit.
2021. márc. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Utolsó, az a baj, hogy ezek növekedni szoktak, és ha nagyobb korában van kivéve akkor nagyobb lesz a heg is. Persze ha nem nővekszik és nem okoz panaszt akkor akár maradhat is.
2021. márc. 21. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Évekig egyforma nagyságú volt, nem nőtt. Viszont most, hogy beszéltünk róla megnéztem és kisebb lett, amire eddig még nem volt példa! Az is igaz, hogy az elmúlt évben fogytam, lehet ezzel is összefüggésben van.
2021. márc. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Előfordulhat. Akkor nem kell bántani.
2021. márc. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Annyit lehet tenni, hogy kivágatod.


Nekem van/volt több is, bár inkább kása daganat pattanás után. Volt ami ki tudott ürülni és eltűnt. Van ami nem látható/zavaró. Meg volt egy a nyakamon lipoma ami nagyon látványos volt így kiszedettem.


Az, hogy a tested más részén is előjön nem attól függ, hogy kiszedeted-e vagy sem, hiszen egymástól függetlenül növekednek.

2021. máj. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!