Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 34 évesen nagyon rossz állapot...

34 évesen nagyon rossz állapotban van a gerincem? Mi várható a jövőben?

Figyelt kérdés

Zsibbadt a lábam, és gyakran szédülök, ezért készült ágyéki gerinc és nyaki gerinc MR. Csomó ijesztő latin kifejezés van a leletekben:


gerinc íve diszharmonikus

lumbalis lordosis

nyaki lordosis

balra convex scoliosis

vízvesztés, degeneratio

kifejezetten nagy discus hernia (L.V - S.I.), amely nyomja a gyököket

paramedialis discus hernia (C.IV-V)

discus protrusio (C.V-VI), mindkét oldali forament és ventralis liquorteret szűkíti

mérsékelt fokú arthrosis

helyenként osteophytosis

spondylosis, polydiscopathia

myelon szerkezete szabályos


Az orvos nem sokat mondott. Azzal nyugtatott, hogy neki 30 éves profi sportmúlttal rosszabb a gerince mint nekem (50+ évesen...).

Adott 3 injekciót a derekamba, a fájdalom pár napon belül elmúlt és kiírt gyógytornát, a panaszok javultak.

Nekem akkor is ijesztő. Ha már most ilyen sok minden van, akkor mi lesz 20 év múlva?



2021. márc. 22. 15:24
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Háziorvosom szerint a reumára készüljek fel lelkileg.

Jártam gyúrni, a gyógytornász szerint azt el kéne felejteni. Ha mégis megyek, csak olyan gyakorlatot szabad végezni, ahol teljesen meg van támasztva a gerinc, szabadsúlyos gyakorlatok kizárva, és tilos a gerinc homorítása.

2021. márc. 22. 15:29
 2/18 A kérdező kommentje:
Hozzá teszem hogy majdnem 2 méter magas vagyok. Ennek lehet köze a gerincproblémáimhoz.
2021. márc. 22. 15:30
 3/18 anonim ***** válasza:
Csontelhalásod is van, az nemjó!
2021. márc. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Gyulladások
2021. márc. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Mivel van gyöki nyomásod ( ezért zsibbadsz) a felvételt jó lenne majd megmutatni egy idegsebésznek. Egyébként ha innentől életed végéig kíméled és tornázol talán nem leszel nagyon rossz állapotban. Gyúrás felejtős. Úgy látszik amúgy az orvosok mániája azzal vigasztalni, hogy nekik rosszabb a gerincük, én is megkaptam.
2021. márc. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#3: Ez a spondylosis?
2021. márc. 22. 15:47
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
5-ös vagyok...ez a csigolyák közötti kisizületek degenerációját jelenti. A leletedben egyetlen szó sem utal csontelhalásra.
2021. márc. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#5: Minden nap 1 órát gyógytornázok. A sérv előtt is csináltam, csak néha kihagytam 2-3 napot, amikor épp lusta voltam.

A gyógytornász a futást sem javasolja. Inkább túrázzak a hegyekben és vegyek ellipszistrénert.

Edzőteremben lényegében csak az izolált bicepsz és tricepsz és lábgyakorlatokat lehetne csinálni, azokat is gépen.

Az evezés is hasznos lenne a hanyagtartás ellen, csak úgy kellene kivitelezni, hogy ne terhelődjön a gerinc és semmiképp sem nagy súlyokkal.

Van olyan érzésem, hogy a vállam, térdem és csípőízület sincs teljesen rendben, ott is találnának eltérést MR-en, ha megnéznék.

Szóval úgy látszik, teljes életmódváltás szükséges. Azért durva, hogy ennyi mindent el kell felejteni, ami eddig az életem része volt.

2021. márc. 22. 16:04
 9/18 A kérdező kommentje:
Egyébként még azt érzem, hogy ha hirtelen mozdulatot teszek a nyakammal, akkor ilyen áramütés szerű érzés fut végig a vállamig.
2021. márc. 22. 16:14
 10/18 A kérdező kommentje:
Az a veszély fennáll, hogy nyaki ereket is elnyomhat a porckorong?
2021. márc. 22. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!