Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Folyamatosan szédülök és...

Folyamatosan szédülök és dekoncentrált vagyok. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
A nap 24 órájában folyamatosan szédülök, dekoncentrált vagyok és fáradékony. Az utóbbi éveimre jellemző volt rám, de az elmúlt kettő hónapban nagyon durván vannak ilyen tüneteim. Heti háromszor sportolok és ilyenkor mintha intenzívebben jelentkeznének a tünetek. Esetleg valami ötlet, hogy milyen probléma állhat ezek mögött? Nagyon nehézzé teszi a mindennapjaimat. 17/f

2021. márc. 22. 19:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Cukrod, vernyomasod milyen első körben? Mennyi folyadékot iszik.
2021. márc. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*iszol?
2021. márc. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Vashiány vagy rossz vas felszívódás miatti vérszegénységre tippelek. Mozgás hatására nem fáradsz túl hamar, nem fulladsz be? Általános gyengeség, letojom, mindenki dögöljön meg hangulat is szokott lenni. Drogériákban lehet kapni vastablettát. Azt vedd, amiben nemcsak ez van, hanem mellé B-vitaminok, folsav is. Mert lehet eszel elég vasat csak nem tud felszívódni mert pl. B12-t vagy B6-ot viszont nem viszel be mellé eleget.

Háziorvos is tud ám segíteni egy vérvételből, menj el mielőtt nagyobb bajjá fordul..

Inzulinrezisztencia, alacsony vérnyomás, alacsony vércukor miatt is szédülhetsz. Az inzulinrezisztencia pl. zabevéstől is kialakulhat. Tapasztaltam! Mióta nem eszem reggelire a "szuperfood"-nak kikiáltott szemetet, azóta elmúlt a szédülés, a behipózás (hirtelen extrémen leeső cukorszint miatti szédülés és ájulás közeli állapot).

2021. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Szerintem a folyadék bevitellel nincs problémám, napi 2 liter megvan. Egy probléma van ezzel, hogy ez nem csak víz hanem cukros italok, gyümölcslevek, teák stb. Cukrot nem nagyon szoktam mérni, mivel elsápadok vagy ilyen szarul leszek ha tűt látokxd. Illetve a vérnyomásommal sincs probléma. Valószínűsítem hogy vashiányom van, többször is voltak már régen ráutaló jelek.
2021. márc. 22. 19:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Na, akkor jót tippelek! Engem is érint sajnos időszakosan.. DM nyitva van, vettem vasas keveréket és ami több hónapos probléma volt megszűnt. Már azt hittem hogy szívbeteg vagyok, hogy soha nem fogok tudni sportolni, nem erősödök meg.. Nem is értem miért nem vettem előtte, mikor tudom, hogy hajlamos vagyok rá!!! :D
2021. márc. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Háziorvosod mit mondott?
2021. márc. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Háziorvoshoz évente ha járok mivel nem szoktam beteg lenni, a sportorvosnál mért mérések szerint makk egészséges vagyok.
2021. márc. 22. 23:10
 8/11 A kérdező kommentje:
5. kommentelőhöz szolnék most, milyen vas keveréket vásároltál? Szeretnék minél előbb véget vetni a szenvedésemnek, feltéve ha ez a problémám. :)
2021. márc. 22. 23:12
 9/11 anonim ***** válasza:
És a sportorvosnak vagy a háziorvosnak mondtad, hogy folyamatosan szédülsz évek óta vagy megvárod, míg hullazsákban visznek el a sportpályáról?
2021. márc. 23. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Milyen fajta a szédülésed? Forgó jellegü vagy bizonytalan járás vagy egyensúlyzavar?

Lehet fül eredetű is vagy nyaki problémák,lelki eredetű is.

2021. márc. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!