Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hol tart jelenleg (03.23) az...

Hol tart jelenleg (03.23) az oltas Magyarországon? Azt tudom, hogy 1.5 millioan mar oltva vannak, de mennyien regisztraltak?

Figyelt kérdés
En ebben 27 eves egeszseges fiatalemberkent hol helyezkedek el? Eselyes, hogy nyárig megkapom legalabb az elso dozist valamelyikbol?

2021. márc. 23. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Állítólag 3 millióan regisztráltak, még kb. 1,5 millió embert akarnak beoltani. Az, hogy ki mikor kapja meg az oltást nem lehet tudni, állandóan változik gondolom az oltóanyagok rendelkezésre állásának függvényében. Most leginkább idősek kapják.
2021. márc. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 3.3 millióan regisztráltak eddig.

Ebből csak 0,5 millió kaptam meg a két oltást, 1 millió még csak az első adagot.

Én 40 éves vagyok, a kalkulátor az eddigi oltási sebesség alapján nekem június elejére írja, hogy talán sorra kerülök, de 1-1 nagyobb vakcinaszállítmány meg tudja gyorsítani a folyamatot.

2021. márc. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Remélhatőleg sokan csak azért nem regisztráltak még, mert a koruk miatt úgyis csak később kerülhetnek oltásra.

Legalább 60 %-os beoltottság kell ahhoz, hogy a járvány lényegesen lecsökkenjen. Ehhez hozzáadódik azoknak a száma, akik már átestek a betegségben, így immunitást szereztek.


Megjegyzendő, hogy többnyire nincs teljes immunitás az új mutánsok ellen, csak lényegesen csökkenti a betegség lefolyásának súlyosságát.

2021. márc. 23. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

"En ebben 27 eves egeszseges fiatalemberkent hol helyezkedek el? Eselyes, hogy nyárig megkapom legalabb az elso dozist valamelyikbol?"


Hát barátom, én 23 éves vagyok, és ha minden igaz, mi a sor leges legvégén vagyunk. Abban lehet bízni, hogy ha már elkezdik a 18-59 éves, egészséges beteg embereket oltani, ott a regisztráció sorrendje fog számítani.

2021. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ebben az evben mi fiatalok 21 eves vagyok, eselytelen oltast kapnunk az orovosom szerint. Mi kapjuk a legvegen ennek az oltasi sorrendben az utolso tagjai vagyunk.

Szoval nyar elejen a 40 eveseket oltjak.

2021. márc. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Van nálad is fiatalabb ismerősöm, akinek már felajánlották a kínait, szóval teljesen random, háziorvostól is függ. (A mi háziorvosunk betű szerint betartja a szabályokat, nálunk esélytelen.)
2021. márc. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a haziorvosom, hogy meg nagyon odebb van, hogy sorrakeruljek. Eletkor szerint oltanak. En 38 eves, egeszseges vagyok. Kalkulator szerint november kornyeken kaphatom az elso oltast. Valosagban en szeptember kornyekere szamitok.
2021. márc. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Viszont azt is vegyük figyelembe, hogy Magyarorszagon elunk. Nekem egy korombeli ismerosom megkapta, mert volt orvosismerose. Masik szinten korombeli baratom pedig joban van a sotesokkal..
2021. márc. 23. 11:27
 9/9 anonim ***** válasza:

Elvileg: a háziorvosok megkapják a listát, hogy kit értesítsenek ki, hol, mikor lesz az oltás, stb. Ezen kívül az egészségügyben, szociális ellátásban, rendvédelemben dolgozók, idős otthonban élők kapnak elsőbbsséget.


Ezzel együtt a rendszert sokan kijátszák. Felvetetik magukat valamilyen módon egy listára, vagy a fel nem vett oltásokkal variálnak.

2021. márc. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!