Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pilonidalis cysta házilag,műté...

Erus4 kérdése:

Pilonidalis cysta házilag,műtét nélkül. Lehetséges elkerülni a műtétet ?

Figyelt kérdés
A napokban vettem észre a problémát,elmentem orvoshoz ahol beigazolódott hogy valóban pilonidalis cysta a probléma. Na most pár nap után kifakadt,gennyezik és borzasztó a fájdalom. Olvastam utána az interneten,a műtéti eljárásról és az utána következő hónapokról amikor nyitott sebként kezelik. Megmondom őszintén,én ettől nagyon félek,a kérdés az lenne,hogy kezelte e ezt valaki műtét nélkül. Tudom hogy orvos meg műtét az ésszerű,de ez valami rossz horrorfilm és próbálok más megoldást keresni rá. Köszi a válaszokat :)

2021. márc. 23. 13:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Az orvos mit lavasolt?
2021. márc. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hogy várni kell vele amíg kiürül,aztán műteni. De mondom,nagyon brutàl dolgokat olvastam róla,szeretném elkerülni.
2021. márc. 23. 16:26
 3/5 anonim válasza:
Nekem is mostanában alakult ki, 21 éves fiú vagyok, engem is érdekelne a dolog :)
2021. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

19 éeves lány vagyok és nekem az érettségi előtt pár nappal jelent meg, szóval gondolhatjátok.

Nekem a háziorvos azt mondta azért van, mert sokat ülök és, ha így folytatom újra, meg újra ki fog jönni, és csak a műtét az ami segít.

Csakhogy utána olvastam én is, és az esetek többségében már a műtét utáni gyógyulási szakaszban 2-4 hétben is kiújjul.

Úgyhogy én megvárom, ha újra kijön akkor kockáztatok és műtét, ha nem akkor élek boldogan tovább.

2021. máj. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem most újult ki, majdnem 10 éve volt, hogy először jelentkezett ez a probléma. Akkor kitisztították, kb. 2 hét alatt begyógyult a seb. De mindegyik orvos mást mondott. Volt, aki azonnal műtétet javasolt, más pedig csak akkor, ha újra kiújul. Mivel már évek óta nem jelentkezett panaszom, így belenyugodtam, hogy búcsút mondhatok ennek az egésznek és ennyivel megúsztam. Viszont mostanában újra begyulladt. Ismét tisztítási folyamat zajlik. A műtétet most sem sürgetik, mármint nyilván gyulladt állapotban nem is műtik, de most is azt mondták, hogy ha újra kiújul, vagy érzem, hogy kialakulóban van, akkor azonnal jelentkezzek és műtik. Nagyon el szeretném kerülni, mivel nem garancia a gyógyulásra és sokkal gyakoribb lehet a kiújulása, illetve nehezen is gyógyulhat a seb. Ráadásul kinek van erre ideje?... Hónapokig táppénz és nehezebb mozgás, wc-zés meg ami ezzel jár.
2022. szept. 26. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!