Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhatja ezt a borda...

Mi okozhatja ezt a borda alatti fájdalmat?

Figyelt kérdés

22 éves fiú vagyok, és 4 hete volt vastagbéltükrözésem (alhasi fájdalom miatt, de kiderült azóta, hogy az urológiai eredetű volt), a tükrözés teljesen negatív lett. Viszont kb. 5-6 hete észre, hogy a székletem normális színű, vagyis annál egy picit világosabb, de törlés után a wc papír nagyon világos, sárgás, plusz a tapintása ilyen viaszos, zsíros (ezt főleg akkor volt szembetűnő, amikor a a tükrözés előtti béltisztítás után töröltem. De a mai napig igaz ez a ec papíron maradó ürülékre, hogy átaztatva a wc papírt, zsíros tapintású, és nagyon világos színe. Sőt, talán még most jobban érzem a zsíros tapintást, mint korábban.

Valamint a bal legalsó bordám alatt 1 ponton 1 napja fájdalmat érzek. Emiatt nagyon félek, hogy hasnyálmirigy okozza.


Refluxos vagyok 4 éve, de jelenleg nem szedek rá semmit. Valamint 3.5 éve vastbagbélgyulladásom volt (colitis chronica aspecifica minoris gradus). Továbbá másfél hónapja voltam hasi ultrahangon, szintén negatív. Gyomortükrözésem 9 hónapja volt, a refluxot leszámítva negatív lett.


Az lenne a kérdésem, szerintetek mi okozhatja ezt (máj, epe, vese, hasnyálmirigy, egyéb)? Illetve milyen vizsgálat elvégzését tartja fontosnak (vérvizsgálat, székletvizsgálat)? Esetleg zsírszéklet vizsgálat? És ezekből konkrétan mit nézzenek meg? A hasnyálmirigy hol fáj? Hogyan zárható ki a hasnyálmirigy megbetegedése, esetleg MR vizsgálattal?


Eléggé megijedtem mi okozhatja.

Köszönöm szépen a segítségét!



2021. márc. 27. 08:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Azon kellene elgondolkodni, hogy mit kajálsz és az mennyire egészséges. Ha erre az a válasz, hogy egyáltalán nem az, akkor meg is találtuk a probléma alap forrását.

GOT, GPT, ALKP, GGT, ezek jók?

2021. márc. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt ilyen régebben, vastabletta okozta bélgyulladásszerűség, hetekig tartott mire visszaállt teljesen minden. Kérdezd meg az orvosodat, vizsgáltasd ki, meg megmondják hogyan diétázz.

Hétfőn intézd, ne hagyd semmibe.

2021. márc. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A tüneteid alapján leginkább epeprobléma a valószínü, de a hasnyálmirigy-gyulladßas sem kizárt, meg lehet még pár egyéb ok is.

Házilag kizárni nem tudod, az egyetlen értelmes ötlet felkeresni a háziorvost.

2021. márc. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kiderült az ok kedves kérdező? Hasonló problémám van
2022. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szia. Voltam Hasi szervek MR vizsgálatán is, de az is negatív lett. Már ritkábban és enyhébben érzem, de még mindig nem tudom mitől van.
2022. aug. 23. 06:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasonló nekem is, fura.
2023. jan. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!