Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tarthat egy vakbélgyulladás...

Tarthat egy vakbélgyulladás hónapokig?

Figyelt kérdés
elég régóta fáj a hasam jobb oldalt, hol a köldökömnél, hol az alhasamban. lehet régóta tartó vakbélgyulladásom? az orvos szerint csak gyomor és bélhurutom van. annak nem kellett volna ennyi idő alatt elmúlnia?

2021. márc. 29. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Nem, pár nap alatt belehalnál.
2021. márc. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 alletta ***** válasza:
44%

dehogy lehet ilyen hosszú ideig vakbélgyulladás, valószínűleg már rég perforálódott volna. menj vissza/hívd fel az orvost, hogy panaszaid továbbra is fennállnak. remélhetőleg ír gyógyszert bélhurutra.

a legjobb az lenne, ha újból megvizsgálna.

2021. márc. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

Az első kettő miért beszél hülyeséget?

Extrém ritka, de igenis létezik krónikus vakbélgyulladás.


"A krónikus vakbélgyulladás diagnózis felállítása, egy ritkán előforduló kórmegállapítás közé tartozik. Az ilyenkor jelentkező tünetek enyhébbek, valamint gyakran imitálhatnak más megbetegedéseket is. Néha az egyetlen jelentkező tünet csupán a hasfájás. A jellemzően tompa fájdalomérzet általában a has jobb alsó részén jelentkezik. Egyes esetekben először a köldök körüli részen, majd idővel a jobb alsó kvadrantban jelenik meg. Ezenfelül jelentkezhet étvágytalanság, levertség, generalizált fáradtság, illetve hőemelkedés is. Előfordulhat, hogy a tünetek adott időszakonként megjelennek, majd eltűnnek. Ez a kórkép gyakran hetekig vagy akár évekig is elhúzódhat. Nem ritka azonban az sem, hogy a megbetegedés rövid időn belül akut vakbélgyulladás kórképbe vált át.


Azt feltételezik, hogy a krónikus vakbélgyulladás oka az appendix és a vastagbél közötti rész részbeni dugulása. Ez az állapot szintén egy forgalmas alagút lezárásához hasonlítható – viszont ebben az esetben a nehézségek csupán adott időszakonként jelennek meg, a köztes intervallumokban pedig teljesen elmúlnak. Az ismétlődő nehézségek azonban jelentős mértékben korlátozzák a páciens mindennapi működését.


Ilyen esetben a kezelőorvos rendszerint kiterjesztett kivizsgálásban részesíti páciensét. Kizárja az emésztőrendszer funkciós eltéréseit, a bél egyéb gyulladásos megbetegedéseit, húgyúti fertőzéseket, valamint nőknél a petefészek-ciszták jelenlétét és a medence egyéb gyulladásos megbetegedéseit is. Esetlegesen továbbküldheti a pácienst vizelet és székletvizsgálatra, illetve szonográfiára, CT vagy egyéb vizsgálatra is."

2021. márc. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3-as köszönöm a bő választ! ultrahangon voltam, ott nem láttak semmi változást, a vérképemben a crp érték van kicsit megemelkedve (13,3 mg/l). szerinted menjek vissza a dokihoz ha nem múlik?
2021. márc. 29. 15:07
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Én gyerekkoromban nagyon sokáig rettegtem a vakbélgyulladástól és állandóan azt véltem felfedezni magamon. (Megjegyzem, rossz helyen hittem, hogy fájnia kell.) Aztán 17 éves koromban vakbélgyulladásom lett. Előző nap még külföldön nyaraltunk...

Nekem ez volt: nagyon fájt a gyomortájék, aztán bal oldalon (ez állítólag nagyon tipikus), aztán jobb oldalon (ahol a vakbél van). Orvosok: nőgyógyász, belgyógyász, mittómén még kik megnéztek. Meg sem akartak műteni, de mivel nem ettem és magas volt a fehérvérsejtszámom (gyulladásra utal), ezért megműtöttek. Igencsak időben.

2021. márc. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Bátyámnak egy hét alatt perforált ha vagbeled lenne már hánynál és magas lázad lenne
2021. márc. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Krónikus, hosszan (akár évekig) tartó gyulladás lehet kiugró laborértékek nélkül is. Egy volt ismerősömet SLE betegséggel diagnosztizáltak, szteroidokkal tömték éveken át, aztán egy külföldi nyaralás során hirtelen fellépő életveszélyes tünetek miatt azonnali operációra került sor. A has felnyitásakor derült ki a vakbél gyulladt mivolta. Úgy épült fel, hogy a korábbi, SLE-nek tulajdonított tüneteit mintha elfújták volna.
2021. ápr. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem 20 évig volt krónikus vakbélgyulladásom. A végén hemicolectomiát csináltak mert volt egy csomó a vakbelen és daganatnak nézték.
2021. máj. 27. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!