Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyi az esély így elkapni a...

Mennyi az esély így elkapni a covidot?

Figyelt kérdés
Vásárolni akkor megyek, ha nagyon muszáj, a boltban a mögöttem álló, oké, maszkban, de kb. 5 percen keresztül az aurámban áll, liheg a maszk alatt, nem hogy a másfél métert, a fél métert sem tartja be. Mikor megfordulok kicsit ingerülten, közli, csak el szeretett volna menni mellettem, áll bambán. Másik: eladó előttem, persze, maszkban, de beleköhög az arcomba a maszk alatt. El nem fordul, de hátrébb sem lép. Én is kénytelen vagyok maszkozni mindenhol, most azonban nem nyomtam rá teljesen az orromra, nem gondoltam hogy “elém köhögnek”.

2021. márc. 30. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Engem heti 2x tesztelnek, mindig negatív pedig állandóan valaki covidos kontakja vagyok a melóhelyen (maszk nélkül többnyire, tudom, orosz rulett) . Szerintem hogy beteg leszel vagy nem, az egyéni, immunrendszer függő is. Nekem már rég el kellett volna kapnom, ha igaz amit erről a vírusról állítanak.

Ellenben több home officos ismim elkapta, miközben alig járnak ki.

2021. márc. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez a neked való.

[link]

2021. márc. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én is home officeban dolgozom már, előtte ugyanúgy kollégák között voltam, volt, mikor maszk nélkül, engem is teszteltek, mikor kontakt voltam. Viszont hazahozni most pláne nem szeretném ilyen idióták miatt. Lehet, a home office miatt kezdtem el ezen agyalni. Kedves második válaszoló, ez nagyon jó :)
2021. márc. 30. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:
hu jó ez a póló tényleg....:D
2021. márc. 30. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb húzz fel legalább 3-4 maszkot, hogy biztonságban érezd magad.*

A mögötted álló meg nyilván azért lihegett, mert nem kapott rendesen levegőt.

„beleköhög az arcomba a maszk alatt.”

Akkor mégse az arcodba köhögött.


* De azért előtte nézd meg, hogy mi van a maszkodban/maszkjaidban.

https://www.youtube.com/watch?v=P1ElXJnGIo0

2021. márc. 31. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Én is utálom a maszkot, én sem kapok benne rendesen levegőt, mégsem állok bele az ember szájába sorban állás közben, azzal nem tudok előbb fizetni. És ez igaz a covid előtti időre is.
2021. márc. 31. 12:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!