Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Covid alatti napi 1-3 hanyas...

Covid alatti napi 1-3 hanyas ellen mit tudtatok csinalni?

Figyelt kérdés
Anyukammal egyutt lett pozitiv a tesztunk tegnap. Erte jobban aggodom, tegnap belazasodott, ma csak hoemelkedese sem volt, viszont az elmult 3 napban hanyt max.3 alkalommal egy nap. Rengeteg gyogyszert kell szednie mas betegsegek miatt, ezert a favipiravirt nem iratnank ki. Etvagya nincs nagyon, de eszik csak nagy esellyel kijon belole.
2021. márc. 31. 10:25
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Nem vagyok orvos de éhgyomorra gyógyszert enni okozhat hányást!

Én kiíratnám a favipiravirt, de jobb lenne ha egy dokival beszélnél és nem itt, mert az orvos mégiscsak jobban tudja, nem?

2021. márc. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%
Mindenképp kérdezzétek meg az orvost, főleg anyukád egyéb betegségei miatt. A covid-nak egyébként nem jellemző tünete a hányás. Figyeljetek oda a folyadék pótlásra, gyógyszert pedig evés után vegye be. A pirítós is kijön belőle?
2021. márc. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Anya szed pulzuscsokkentot, vernyomascsokkentot, pajzmirigy alulmukodesre gyogyszert, csontritkulasra, reumara gyógyszert es D vitamint, gyomorprotectort. Ezen kivul miomaja van, enyhen asztmas, koleszterin miatt is szed valamit. Ezek melle napi 6-16 favipiravir nem kene, plane hogy a kutya nem kovetne nyomom itthonrol. Covid elott is gyakran hanyt, de nem minden nap.
2021. márc. 31. 10:38
 4/10 A kérdező kommentje:
Tegnap piritost vacsorazott, az nem jott ki. :) Nincs agyban napkozben, tegnap is siman tudott meg fozni is
2021. márc. 31. 10:39
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Én azért bevenném a favit, biztos, ami biztos.
2021. márc. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
2# vagyok. Akkor ezt nem a covid okozza, legfeljebb felerősíti. Mindenképp beszéljetek az orvossal! Ha a pirítós nem jön ki belőle, akkor egyen azt. Óvatosan, könnyű ételeket. Jobbulást! :)
2021. márc. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Koszonjuk! :) Igen, tegnap csak hanyingere volt miutan evett piritost, de nem hanyt. Ma reggel egy sima vajas kenyer jott ki. Egy konnyu zoldseg levest fogok csinalni neki, hatha...

Leirom a tuneteket is, hatha kesobb valaki ratalal a kerdesemre.

Anyanak 5 napja kezdodott hatfajassal, fejfajassal, most csak kohog, faj a feje, a lepcsozes lefarasztja, fajnak a labai izomlaz szeruen es hanyingere van, razza a hideg.

Nekem 3 napja kezdodott, kicsit erosebben kohogtem (mar december ota enyhen kohogok), nekem is faj a fejem, hullamokban raz a hideg, egyszer volt hoemelkedesem es kicsit folyik az orrom. A pulzusom mar normalizalodott, 2 napja 110 korul volt, ma mar csak 70.

Szagokat es izeket mindketten erzunk.

En is fiatal nokent melloznem a favipiravirt, helyette megemelten szedem a vitaminokat (7200NE D, cink es 4500mg C)

2021. márc. 31. 10:59
 8/10 A kérdező kommentje:
Haziorvos fel sem hozta a favit, anya viszont fekszik, gyenge es nem tudjuk hogy mitol lesz jobb
2021. ápr. 2. 11:37
 9/10 anonim ***** válasza:
43%
De, sajnos jellemző tünet a hányás. Csak nem reklámozzák. Nagyon sok Covidos ismerősöm hányt.
2021. ápr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszi a kérdést! Hányok napi 3-szor kb. 4 napja, mellette köhögés, fejfájás, orrfolyás, nem tudom covid-e, de eddig sosem volt náthás tünetem hányással. Mondjuk ez már egy másik variáns, ha egyáltalán covid.
2021. szept. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!