Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Elkaphattam így a COVID-ot?

Elkaphattam így a COVID-ot?

Figyelt kérdés
Munkatársam karanténba került, mert a felesége elkapta a vírust, és előtte érintkezett olyan emberrel, akivel később én ökölpacsiztam és beszélgetttem is. De amint hazaértem, lefürödtem.

2021. márc. 31. 15:40
A kérdező szavazást indított:
igen
nem
22 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Elkaphattad. A fürdés ezt nem befolyásolja.
2021. márc. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
El
2021. ápr. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"Munkatársam karanténba került, mert a felesége elkapta a vírust, és előtte érintkezett olyan emberrel"

Csak hogy egyértelmű legyen: ki? A munkatársad vagy a felesége?

2021. ápr. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A felesége kapta el a vírust, és a munkatársam karanténba került, tehát nála a tünetek nem jelentkeztek (még), de lehet hordozó.
2021. ápr. 3. 16:53
 5/9 anonim ***** válasza:

De ki érintkezett előtte olyan emberrel, akivel később te ökölpacsiztál és beszélgettél is? A munkatársad vagy a felesége?

Egyébként meg milyen körülmények között, mennyi időn keresztül beszélgettetek? Nem mindegy, hogy szabad téren-e három percet méterekre egymástól, vagy másfél órán át ablaktalan, zárt térben, ahol rajtatok kívül voltak még huszan.

2021. ápr. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

A munkatársam a másik munkatársammal, akivel egy műszakban dolgozott.


Konyhán beszélgettünk kb. negyedórát, egymástól 1 méterre, rajtunk kívül más nem volt bent.

2021. ápr. 3. 20:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Elvileg elkaphattad, de nem valószínű. Azért tesznek karanténba családtagokat is, hogy akivel te ökölpacsiztál, az már védve legyen - te meg még inkább, hiszen nem te dolgozol egy műszakban a vírusos feleségűvel. :)


Miért izgulsz? Tapasztalsz valami tüneteket, vagy csak úgy filózol?

2021. ápr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem izgulok. Inkább csak filózok, ha lenne is bármilyen tünetem (ami jelenleg nincs), akkor se tudnám megmondani vagy megtippelni ,hogy elkaptam-e vagy sem. Írnak annyi minden tünetet, ami tévesen COVID-ra utalhat, amiből aztán lehet csak enyhe megfázás, vagy influenza derül ki. Inkább a rokonaim miatt aggódom, illetve olyan emberekért, akikről tudom, hogyha elkapnák, nagyon megviselné őket, annyira, hogy bele is halnának.
2021. ápr. 3. 21:33
 9/9 anonim ***** válasza:

"ha lenne is bármilyen tünetem (ami jelenleg nincs), akkor se tudnám megmondani vagy megtippelni ,hogy elkaptam-e vagy sem"

Hát igen, de ez már tavaly ilyenkor is ugyanígy volt: nem lehet tudni, hogy ki hordozó, vagyis hogy ki fertőz (akár tünetek nélkül is), épp ezért kell a távolságtartás meg a maszk meg minden ilyen.

2021. ápr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!