Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Voltam kardiológián: Mit...

Voltam kardiológián: Mit jelent és nagy baj lehet? Két eltérés: inkomplett JTSZB és mellső vitorlán prolapszus. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Tüdő RTG tiszta. De elég szaporán veszem a levegőt, légszomjam van és emiatt esténként is gyakran felébredek. A fentiekre azt mondták, nem okozhat nagyobb bajt max. szapora pulzust, de jó lenne még néhány véleményt olvasni.

2021. márc. 31. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:
A prolapsus: Ez azt jelenti, hogy kissé lazább a bal pitvar és bal kamra közötti billentyű, emiatt az minden kamraösszehúzódáskor jobban visszacsapódik, megfeszül a kelleténél. Ez a kis "hiba" teljesen ártalmatlan, de sok kellemetlen tünetet lehet vele összefüggésbe hozni. Gyakran látható mellette pl. tachycardia, szapora pulzus. Ha nincs egyéb betegség a háttérben (vérszegénység, pajzsmirigy-túlműködés - ezek egyszerű vérvétellel kizárhatók) , a rendszeres testmozgás, sport sokat segíthet. Leginkább a dinamikus mozgásformák javasoltak, mint a futás, úszás, kerékpározás.
2021. márc. 31. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Továbbá: A szárblokk egyfajta vezetési zavar, amelyben a jobb vagy a bal Tawara-száron vezetett elektromos impulzus részlegesen vagy teljesen megszakad. A szárblokk általában nem okoz tüneteket. A jobb szárblokk magában nem veszélyes, és időnként egészséges egyénekben is előfordulhat. Jelentős szívizomkárosodásra is utalhat azonban, ami például egy korábbi szívroham következménye lehet. A bal szárblokk általában súlyosabb.
2021. márc. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Nagyjából a két leggyakrabban talált aprócska rendellenesség. Nekem is van mindkettő, és azt mondta rá a kardiológus, hogy makk egészséges vagyok. (Persze én ezt túl könnyen nem fogadtam el, rosszabb napjaimon, amikor van némi ritmuszavarom eléggé pánikba tudok esni.)


A 2-es válasz azt hiszem, alkalmas megijeszteni a kérdezőt. Itt inkomplett JTSZB-ről van szó, és szívizom-károsodást kizárt az ultrahang.

2021. márc. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Huh köszi... emiatt én is hajlamos vagyok bepánikolni. Pont azért kérdeztem, mert, ha nem nagy baj (nem fenyeget hirtelen halállal vagy hasonlók), akkor kezdenék is sportolni, hogy leküzdjem ezt a pánikot, szorongást és, hogy a szív is erősödjön.
2021. márc. 31. 17:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Melyikőtök orvos , belgyógyász , v hasonló, valaki tuti az?
2021. aug. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mindkettő ártalmatlan önmagában, a prolapsus összefüggésben állhat a szaporább pulzussal. Nyugodtam sportolj, semmi bajod nem lesz ezek miatt :)


Én orvos vagyok (oxyológus)

2021. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Köszönjük, mindenki nevében! :)
2021. aug. 15. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!