Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen volt életed legdurvább...

Milyen volt életed legdurvább megfázása?

Figyelt kérdés
Hogy történt

2021. ápr. 7. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

5.-es koromban tüsszögtem és szívtam az orrom 6 napig. 1. osztályosként és két évesen pedig 1-1 napig voltam lázas. Ezen kívül nem voltam még megfázva, meg úgy általában beteg se.


20/F

2021. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly nyáron 2-3 napra belázasodtam, 5-6 napig állandóan folyt az orrom, köhögtem, gyengének éreztem magam, fájtak a végtagjaim és a fejem egész nap. Egy idő után alig éreztem a szagokat és fárasztó volt pár órát talpon lenni is. Kb. 2 hét telt el mire teljesen elmúlt. Utólag belegondolva lehetett Covid is, de sajnos akkor nem mentem el tesztre. Inkább otthon maradtam. Előző héten egyik kollegámmal volt ugyan ez, mire meggyógyultam addigra pedig a másikkal..
2021. ápr. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Te mennyi idős vagy amúgy? Mert amúgy nekem is ez volt tavaly nyáron,, illetve még sokan másoknak is a környezetemben. Te otthon tudtál vele maradni?
2021. ápr. 7. 13:34
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Idén januárban 3 héten át folyamatos tüsszögés, orrfolyás-dugulás, éjjelente felébredtem arra, hogy nem kapok levegőt. Ráadásul mivel napközben maszkban kellett lenni, ki se tudtam fújni rendesen. Nem volt olyan durva, de azt hittem, sose lesz vége.
2021. ápr. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

24/F


A két hétből 2 napot voltam munkában, többire adott a főnököm szabadságot. Utólag azt mondom szerencsére a munkám is olyan, hogy alig találkozok emberekkel. Viszont ennyire náthás talán még soha nem voltam, rajtam 4-5 nap alatt mindig átment eddig. 1 nap torokfájás aztán 2-3 napig folyik az orrom utána már javul - általában. Lázas utoljára 10-11 éves koromban voltam előtte. C vitamint szedtem közben 2000mg/nap, D vitamint 4000NE/nap és amíg lázas voltam addig lázcsillapítót. Orvos nem látott kb. 6-7 éve betegség miatt szóval nem mondanám magam nagyon beteges típusnak. Általában csak munkahelyre való kivizsgálásra járok hozzá.

2021. ápr. 7. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Náthásan maszkban én sem kaptam levegőt, de sejtem Te sem. Illetve orrfújást te gyakran meg tudtad oldani?
2021. ápr. 7. 13:42
 7/13 anonim ***** válasza:
91%

Egyszer olyan beteg voltam hetekig, hogy azt hittem, nem élem túl. A legrosszabb a köhögés volt. Nap közben is köhögtem kicsit, de akkor annyira nem volt vészes. Viszont esténként úgy köhögtem, hogy abban a másodpercben, ahogy szívtam be a levegőt, szinte azonnal vissza jött köhögés formájában az összes. Nem tudtam egyetlen egy mély levegőt sem venni, mert minden egyes belélegzésnek ilyen ugatás szerű köhögés lett a vége. Olyan érzés volt, mintha lett volna valami az orromban vagy a torkomban, amit irritál a belélegzett levegő és azonnal köhögésre ingerel.

Mindent kipróbáltam: próbáltam lassan venni a levegőt, gyorsan venni a levegőt, az orromon, a számon, de semmi nem volt jó. Emiatt persze egy percet sem tudtam aludni napokig. A végén már szédültem is a köhögéstől. Akkor tényleg azt hittem, hogy oxigénhiányban fogok meghalni.

Emlékszem, egyszer az éjszaka kellős közepén elkezdtem írni egy búcsúlevelet is a szüleimnek, hogy ha reggel holtan találnak, legalább ilyen formában legyen valami búcsú a családom felé. Utólag lehet, hogy ez viccesen hangzik, de akkor rohadt ijesztő volt!

Persze az egyéb tünetek is megvoltak: láz, torokfájás, olyan szintű rekedtség, hogy nem bírtam beszélni csak suttogva, stb. De ezek nem zavartak különösebben, csak azt, hogy esténként nem tudtam normálisan levegőhöz jutni.

Elküldtek vérvizsgálatra, tüdőszűrésre is, érdekes módon a tüdőmnek semmi baja nem volt, nem volt begyulladva. A vérvizsgálat eredményén látszott a gyulladás, szóval valószínűleg "csak" a torkom lehetett begyulladva.

Nagyon rossz volt, főleg, hogy a doki is csak felírt egy antibiotikumot az esetleges bakteriális felülfertőződés elkerülése érdekében, amúgy meg széttette a két kezét, hogy ő nem tud azzal mit kezdeni, hogy én nem kapok levegőt esténként. :S Hetekig tartott a gyógyulás, nagyon lassan jöttem ki belőle.

Ja és az akkori antibiotikum-kezelésnek köszönhetően lett egy gombás fertőzésem, amiből gyakorlatilag azóta sem tudtak véglegesen kigyógyítani, nem reagál a kezelésekre.

2021. ápr. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Őszintén nem értem a kérdést: magamhoz öleltem egy konyhai papírtörő gurigát, kb. még wc-re sem mentem nélküle, meg fájt a torkom. Döntöttem magamba a forró teát meg szopogattam Strepsilst. Kb. 1 hétig. De azért túl lehet élni.
2021. ápr. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8-as hol fáztál meg?
2021. ápr. 7. 15:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Én három napnál tovább egyszer sem voltam még beteg. Az a három nap sem volt durva.
2021. ápr. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!