Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Meddig lehet így élni?

Meddig lehet így élni?

Figyelt kérdés

Nagymamám 80 éves, az utóbbi pár évben elkezdődött nála az időskori leepules mentálisan és fizikailag is. Több bélműtéten van túl, jelenleg már szinte teljesen magatehetetlen. Étkezni még tud, de felulni, felallni csak segítséggel. Járni már nem. Pelenkazni kell, mindennapos a hányás és hasmenés. Agyilag nem tiszta, nem igazán érzékeli hogy milyen rossz a helyzet. Nem nagyon fogja már fel, amiket mondanak neki. Az orvosok már "elengedték",visszafordíthatatlan a helyzet, de nem tudják megmondani meddig élhet még így. Van olyan ismerős ahol a nagyi 5 éve ilyen durva vegetatív módon él, a családjukat lelkileg fizikailag kicsinalja a helyzet. Vajon ránk is ez vár?

Nyilván nem szeretném hogy elmenjen, de szegenykemnek ez így már nem élet..


2021. ápr. 9. 23:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Nalunk detto ez a helyzet. Nagy mutetje tavy elott osszel volt,, en mar akkor azt hittem, hogy el fog menni. Allitolag a mutet ot evvel meghosszabbitja az eletet, viszont igy meg szenved es fajdalmak kozt van....
2021. ápr. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Sajnálom :(

Szerintem ez nagyon változó, az én mamám szintén 80 körül kezdett enyhe tüneteket produkálni, de nála egy ideig nem is fordultak komolyabbra a dolgok. 96 évesen hunyt el, az utolsó 5,5 évét otthonban töltötte, akkor már az általad is leírt állapotban. Az előtt meg már 3 évig rendszeres otthoni ápolásra szorult.

2021. ápr. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!