Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi lehet ez, ha nem koronavírus?

Mi lehet ez, ha nem koronavírus?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm aki napok óta 38 fokos lázzal küzd és rettentően fáj a feje, eleinte a koronavírusra gyanakodtak, a tesztet meg is csinálták neki, negatív lett. Teljes pánikban van, hogy mi lehet akkor ez.

Tudom ma már úgy éljük a napjainakt, hogy csak a vírus egyetlen létező betegség, idén az amúgy álatlában óriási mértékeket öltő infulenzajárványt is megúsztuk, de nyilván nem csak abban szenvedhet az ember...

Valakinek valami tippje?

A háziorvos küldte tesztre, tehát azt hozzá kell tennem, hogy neki is csak ez az alternatíva létezik, miszerint covidos...



2021. ápr. 19. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Egy egyszerű fertőzés? Nem kell egyből covidra gondolni, mástól is lehet lázas az ember. Ha a teszt negatív és többet is csináltak akkor biztosan nem covid. Írnia kellett volna a házi orvosnak valamilyen gyógyszert/vitamint vagy további vizsgálatot csinálni. Fel kell hívni negatív a teszt, hogyan tovább? Ő az orvos lennie kell alternatíváknak.
2021. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom sok esetben már egy újabb vírus támad, mert rengeteg tünet okoz rosszullétet. Vannak akik csak köhögtek, míg a híres koronglövő náthás volt és meghalt. Mutáns lehet, a tesztek pedig nem megbízhatók.

Nem tudjuk meddig tart, több millióan is meghalhatnak. A Biblia arról ír, a föld negyedrésze áldozatul esik a rossz dolgoknak.

De van egy jó hír is az emberek számára!

Jelenések könyve 21:4."És letöröl szemükről minden könnyet és nem lesz többé halál sem kesergés sem kiáltás sem fájdalom nem lesz többé....

2021. ápr. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Nem kell egyből covidra gondolni, mástól is lehet lázas az ember."

Pontosan, ezt ki is fejtettem.

És köszönöm szépen a választ!

2021. ápr. 19. 11:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha csak láz és fejfájás van, akkor elég sokminden lehet. Még az is, hogy nem fertőzés, hanem egyéb.

Ha negatív a PCR teszt, és tényleg nincs más tünet, akkor ezt így látatlanban elég nehéz lenne bárkinek is még megsaccolnia...

Vérnyomása rendben van? Szédülés, hányinger? Kullancs, egyéb parazita volt benne mostanában? Emésztése, táplálkozása rendben? A környezetében volt hasonló eset az utóbbi pár napban?

Még felírhatnék ide pár száz kérdést, mégsem lennénk közelebb a megoldáshoz :-( Ezerféle dolog lehet, de a doki jó, hogy csináltatott tesztet, legalább azt kizárta, és a covid első tünetei időnként pont ezek. De ha negatív, és 3 napon túl is fennáll a probléma, akkor tovább kell lépni a vizsgálatokkal.

2021. ápr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehetne influenza is, bár kicsi az esélye.


Én is így jártam amúgy, fejfájá, láz, negatív PCR teszt, csak nekem volt egy kullancs csípésem, növekvő folttal, a diagnózis Lyme kór, így 3 hétig antibiotikumot szedek.


A barátnődnek viszont bármi lehet.

2021. ápr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyeb tünete nincs? A laz inkabb kísérőjelensége valamilyen gyulladásnak pl: egy egyszerű gyulladt fog is képes ilyet okozni. Vagy mondtad hogy a feje fáj? Esetleg nem dugul az orra vagy a füle? Mert egy sima arcüreggyullasást is kísérheti láz es erős fejfájás, ahogy egy középfülgyulládás vagy petefészekgyulladast stb. Tehat a covid ha negativ a teszt ezek utan nagyon kis eséllyel lehet.
2021. ápr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Jaj, srácok! Csodás dolog ez a 2db tök általános tünetből távdiagnózis. Legalább a nő cicijéről küldött volna képet, akkor legalább kellemesebben telne a nap, ha már a jövő hétig fogjuk találgatni, kérdezgetni, hogy mi volt, mi lehet, és akármi :-D

Kérdező: Ha a panaszok 3 napnál tovább fennállnak, vagy romlik az állapot, akkor uzsgyi a háziorvost hívni, vagy ha nagyon durva, akkor ügyelet, esetleg mentő. Ezt így, itt maga Jézus Krisztus sem tudná megmondani a legjobb szándék mellett sem, hogy mi, pedig a fél társaság itt minimum félisten az önbizalomból ítélve :-D

2021. ápr. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!