Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Volt már veled ilyen? Kihez...

Volt már veled ilyen? Kihez forduljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


17 éves lány vagyok. Január óta szenvedek, hormonzavarom volt. Emiatt úgy viselkedtem mint egy terhes.Elmentem nőgyógyászhoz, kaptam rá gyógyszert. Na aztán elmúltak a tünetek. Na itt jön a hű. Februárnál tartunk. Jött is a hasmenés/székrekedés , hányinger, hasfájás és morgott mindig, büfögtem és szeleltem. Akármit is ettem. Elmentem a házi orvoshoz mondtam neki hogy mi bajom van. Kaptam probiotikumot (Elinix)és valami cserjés hasfogót ami a bélfalat védi (Már nem tudom mi volt a neve). Oké, szedegettem szépen. A hasmenés elmúlt, a hasmorgás megmaradt, hasfájás is maradt. Anyukám vett 1 doboz normaflore-t , actimel és ilyesmi bélflora javító joghurtot ,kefírt és több gyümölcsöt ettem. A zsíros és cukros dolgokat mellőztem. Nem változott semmi. A mai nap vissza mentem az orvoshoz, mert elegem lett. 3 napja hogy úgy van hányingerem hogy hiába veszek be b6-ot és nem múlik el. Ja és igen , mind a két lábam fáj. Rendesen látszanak az ereim. Néha a karjaimba is húzódik a fájdalom.

Pedig rendesen tornázom itthon.


Lényeg az orvos vett vért, hogy megnézze van e gyulladás. A leletem rendben volt. Hasi uh-ra is elküldött, szervi változás nem volt. Csak bélgázok. Ezeket a vizsgálatokat nem éhgyomorra végezték. Annyit mondott hogy ez az életmód változás miatt van. Szerinte nincs bajom, fejben rakjam rendbe a dolgokat. Semmit nem kaptam.....


Ilyenkor hova forduljak?

Gasztroenterológia segítene?

Másrészt mi lehetne a baj?

Valaki járt ilyen cipőben?



#vérvétel #hasi ultrahang #Gyomor és bélprobléma
2021. ápr. 19. 22:22
 1/10 A kérdező kommentje:
Ezt még kifelejtettem , este nem tudok rendesen aludni. Hajnalban mindig felkelek a fájdalom miatt. Nagy nehezen tudok vissza aludni. Egésznap fáradt vagyok, mindig csak aludnék. Főképp estére kezdi el a morgást a hasam...
2021. ápr. 19. 22:26
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Irritalis belszindroma esetleg? Nezz utana.
2021. ápr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Gasztroenterológus, de vagy magánhoz mész pénzért vagy beutaló kell a háziorvostól.
2021. ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ételallergia, intolerancia is lehet, Gasztroenterológus, de sztk-ra augusztusra kapsz időpontot, szóval magánba menjél, 8-10 ezer az első vizsgálat, aztán lehet, hogy küld tovább és kiderül valami. tejfogyasztással hogy állsz? laktóz vagy tejfehérje szokott lenni leggyakrabban.
2021. ápr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Laktózintoleranciára kivizsgáltak? Kipróbálhatnád a laktózmentes étrendet, vagy még jobb, ha hat hétre teljesen elhagyod a tejterméket. A másik, amit kerülj, azok a mesterséges édesítő, xilit, stb. A rágót, szénsavas italokat is mellőzd. Probiotikumot szedd tovább. De a normafloret felejtsd el. Olyan kell, ami bélben oldódik, több pro és prebiotikumot tartalmaz. Ha pár héten belül nincs javulás, akkor gasztroenterológia.
2021. ápr. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Gluténérzékenység is lehet akár,párom az hasonló tünetei voltak míg nem tudtuk mi a baj.Többen írták,de tényleg gasztroenterológia ott fog igazán kiderülni mi a gond.
2021. ápr. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tejterméket átlagosan fogyasztok ,nem viszem túlzásba. De akkor kihagyom hátha lesz változás. Gasztroenterológián hogy megy a vizsgálat? Kérdezgetnek csak? Allergia teszt lesz , karcolgatnak és teszik belém az anyagokat ?
2021. ápr. 19. 23:35
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem csak haspuffadás, hanem a karfájdalom+hányinger miatt már refluxra is tippelek (ha elmúlik a haspuffadás a reflux is megszűnik).


Úgyhogy 1. Lefekvés előtt ne egyél 2 órával 2. emeld meg a párnád 3. Reggelizz 4. Szénsavas üdítők, cukor, kakaó, paradicsom(!), citrusfélék elhagyása nézd meg, hogy segít-e


A haspuffadásra 1. Tejtermékeket hagyd ki 2. Ha nem lesz jobb, akkor a glutént hagyd ki 3. Van az alpro-nak szójamentes csak kókusztejből készült joghurtja actimel helyett edd azt 4. Nekem a probiotikumból a progastro jött be, a biogaia olyan pl. mintha nem is szednék. 5. Hordj laza ruhákat napközben, ha teheted, akkor legyél otthonkában, egyberuhákban ne is vegyél nadrágot.


Nekem allergiateszten vért vettek. A tavasz miatt gyanús, hogy valamire allergiás vagy. Nézz keresztallergia táblázatot is, itt van, hogy kb. mi mikor virágzik


[link]


Ha valamire felismered, hogy lehetett az (vagy majd lesz karcolgatós teszted is), akkor érdemes lehet beírni, hogy xy keresztallergia, és tavasszak kihagyni azokat az ételeket. +1 ha iszol gyógynövényteát hagyd el, a köreteket meg alaposan mosd át főzés előtt (pl. rizst).

2021. ápr. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
5-ös voltam, én a gasztróra eleve már egy vérképpel mentem, onnan továbbküldtek még egy vérvételre, a lisztérzékenység vizsgálata miatt. Az gyorsan ment és negatív lett. Aztán elküldtek laktóz és laktulóz vizsgálatra, de államiban heteket kellett várnom, hogy egyáltalán telefonálhassak időpontért! Majd újabb és újabb időpontokat adtak meg, hogy mikor telefonálhatok, így végül elmentem magánban kilégzésesre. Jé, azonnal lehetett telefonálni és három-négy nappal későbbre kaptam időpontot. Ami fontos, hogy a kilégzéses vizsgálat előtt vannak két napig betartandó étkezési szabályok, és előtte 12 órával sem enni, sem inni, sem rágózni nem szabad. Nekem egyébként ez is negatív lett, de megfigyeltem, hogyha kihagyom a tejtermékeket, akkor jelentősen csökken a puffadás, úgyhogy először kihagytam, aztán laktózmentes termékeket választva csökkent mennyiségben fogyasztottam őket. Azóta sokkal jobb.
2021. ápr. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na sziasztok!

Az elmúlt napokat nézve megvan a gond. Vagy tej vagy liszt ami a problémát okozza szóval megpróbálom a magán utat , mert lehet csak augusztusra kapnék időpontot. Köszönöm mindenkinek :)

2021. ápr. 21. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!