Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintetek beoltsam magam a...

Szerintetek beoltsam magam a kínai vakcinával úgy, hogy egy hónapja estem át a betegségen?

Figyelt kérdés

Elvileg 3 hónapot kellene várni.

Történt bő egy hónapja, hogy köhögtem 2-t a munkahelyemen. Észre vette ezt a műszakvezető, intett is, hogy menjek, letesztel. Pozitív is lett, haza küldött. (Nyilván ha komolyabb tünetem lett volna, rég felhívtam volna a háziorvost, de észre sem vettem, hogy beteg vagyok)

A háziorvos nem küldött el rendes tesztre, egyből kiírt. Letelt 12-13 nap (hétvége pont bele esett) felhívtam a házi orvost, nincs tünetem. Jó menjek be a papírért holnap mehetek dolgozni. Akkor sem tesztelt. Tehát én nem hivatalosan voltam fertőzött.

Most megnéztem, hogy tudok-e időpontot foglalni a hétvégére (már korábban regisztráltam) és már szombatra találtam több tucat időpontot.

Szerintetek elmenjek így, hogy nem rég estem át a fertőzésen?

(Biztos, hogy 👑 volt, mert anyukám is elkapta, ő rendesen beteg lett, de már jobban van)


2021. ápr. 23. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Magadat semmiképp ne oltsd be, legfeljebb oltasd az orvossal, ha akarod :D
2021. ápr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nemcsak hétfő, kedd és szerdára lehet időpontot foglalni?

Van más vakcina is a kínain kivül a rendszerben?

2021. ápr. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs. Lehet hétvégére is. Ki kell választani a dátumot.
2021. ápr. 23. 17:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Köszi, akkor még várok.
2021. ápr. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem három rokonom is van, akit hamarabb oltottak kiállott fertőzés után, nem várták ki a 3 hónapot. Az egyiküket 2 héttel utána. Semmi bajuk nem lett, persze a szokásos mellékhatásokon kívül.


A hozzájáruló kérdőíven is csak hivatalos pcr teszt szerepel, tehát ez alapján hivatalosan sem vagy eltiltva. Csak a vakcinaspórolás miatt van ez a három hónapos korlát meghatározva, hogy ne oltsunk fölöslegesen, mikor másnak nagyobb szüksége lenne az oltóanyagra.


Szóval szerintem menj el most.

2021. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!