Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ez a cukor érték mennyire...

Ez a cukor érték mennyire súlyos ?

Figyelt kérdés
Az van, hogy ebédeltem és utána hirtelen rám jött ilyen erős fáradság... majd egy óra és pár perc eltelt az étkezés után és gondoltam megmérem ... és 9.2 es értéket mutatott...

2021. ápr. 24. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalosan ebéd után egy órával fölmehet idáig, de érdemes lenne azért utánanézned a dolognak. Megmérni párszor reggel, ebéd előtt, ebéd után egy, két, három órával. Azért jobb lenne, ha kaja után egy órával se menne 8 fölé túl gyakran, két órával később lemenne 7 alá, és három órával utána meg az ebéd előttire. A reggeli meg lehetőleg legyen 6 alatt. Ezeket persze úgy értem, hogy ha elvileg nem vagy cukorbeteg, mert rájuk más határértékek vonatkoznak. Ha rendszeresen 6 fölöttit mérsz reggel vagy gyakran fölmegy 9-10 körülre ebéd után, akkor kérdezd meg a háziorvosod, mi a teendő.
2021. ápr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hat igazából most mertem először ilyen értéket , és kicsit megijedtem , főleg.. hogy a család többi tagjának 6.9 ,6.8 volt :/.

Hétfőn megyek orvoshoz, ezt is jelzem neki, hátha mondd rá valamit.

2021. ápr. 24. 16:47
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha csak egyszer fordul elő, vagy havonta egyszer, az egyáltalán nem baj. Meg érdemes ilyenkor újramérni is, a házi mérőknek elég nagy lehet a mérési hibája. Én a kiugró értékeknél 3x mérek és átlagolok, így azért látszik, hogy tényleg annyi vagy egyszeri mérési hiba volt. Szóval akkor szerintem mérd meg holnap párszor meg hétfő reggel is (és hétfő ebédnél, ha délután rendel az orvos). Azt is fölírhatod, legjobb grammra lemérve, hogy mit ettél egész nap, és mit mikor pontosan. Lehet hogy nincs semmi bajod és vaklárma az egész, de ennyiből jó eséllyel kiderül, érdemes-e most vizsgálatokra küldeni az orvosnak, vagy csak valami egyszeri kilengő érték volt.
2021. ápr. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer :) a tanácsokat megnézem holnap mindenképp :)!
2021. ápr. 24. 17:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Na van valami fejlemény?
2021. máj. 7. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Még nincs, de hétfőn megyek cukorterhelésre, majd kiderül :D
2021. máj. 7. 09:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!