Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Véleményt adnátok a pantropazo...

Véleményt adnátok a pantropazol teva tablettáról?

Figyelt kérdés

#savlekötő #lehetséges reflux
2021. ápr. 30. 14:56
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Mi a kerdes? Ha a doki felirta, szedd be az eloirt adagban. Milyen 'velemenyt' akarsz, hogy jo-e az ize vagy hogy allergias lehetsz-e valamelyik osszetevojere?
2021. ápr. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
A 2018-as évjárat volt a legjobb. Közepes méretű, kiváló külső megjelenéssel, a protonpumpa gátlókra jellemző külső jegyekkel. Szájbavételkor érezhetjük a gyári munkások kezét, a gyógyszergyártó gépsorok fémes ízét és a csökkenő sav előérzetét. Lenyelés után enyhe, mesterséges utóíz. Teljesen harmonikus, főleg bőséges, zsíros ételekhez ajánlom
2021. ápr. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ezaz

Szedjétek le a fejem!

Arra gondoltam használt e...

2021. ápr. 30. 15:31
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mire? Refluxra, savtultengesre igen, hasznalt. Tok mindegy ki gyartja mert generikum, lejart a szabadalma.
2021. ápr. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem, viccből szokták felírni a dokik, mert milyen jó muri
2021. ápr. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szedtem protonpumpagátlót, és nem javaslom. A Quamatel 40mg éjjelre, étkezések után Gaviscon, vagy Venter több értelemmel bír.


Amúgy a reflux sokszor a gyenge gyomorsav eredménye. A ppg. gyakorlatilag hosszútávon azt eredményezi, hogy nem lesz elég gyomorsavad a baktériumok fenntartásához/legyűréséhez, ezzel pl. vékonybél kontaminációt okozva, vagy akár fertőzéseket.

Ennek alátámasztását számos oldalon olvashatod, ha rákeresel.


De nyilván ha mondjuk nyelőcső gyulladásra kaptad, vagy fekély miatt, akkor szedd, de ilyenkor is kb.3 hónapra szokták csak kiírni a gyógyszert.

2021. ápr. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Háziorvosnál voltam, mert sajna olyan tüneteket produkálok mint egy refluxos. Tegnap voltam a házi orvosnál, mondta hogy ad ilyen gyógyszert. A torkom borzasztóan fáj, nyelni sem bírok. Annyira felmarta a sav éjszaka. Az orvos is úgy volt vele hogy nem akarja hosszú távra adni. Jövőhét szerdára van időpontom gyomortükrözésre hogy beigazolják a diagnózist. Szerencsém volt hogy gyorsan időponthoz jutottam. Már elég régóta szenvedek hasfájással. Semmilyen probiotikum , antibiotikum nem segít. Hasi ultrahang és vérvétel is volt. Ázok rendben voltak. Tükrözés után még lesz egy allergia teszt is mert valami miatt kipattogtam. A gyomrom igen próbálom kímélni... így minden károsat kizártam már 2 és fél hete. De előtte sem ettem semmi káros kaját. Sok stressz ér a család és szüli miatt. Főleg nagy életmód váltás. Ez aztán adott egy nagy pofont.


Köszönöm a választ


Ha helyesírási hibám van akkor elnézést

18/L

2021. ápr. 30. 19:25
 8/9 A kérdező kommentje:
*Azok
2021. ápr. 30. 19:27
 9/9 A kérdező kommentje:
*suli
2021. ápr. 30. 19:27

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!