Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Fiatal felnőttek, aki volt...

Fiatal felnőttek, aki volt kovidos, milyen tünetei voltak?

Figyelt kérdés

2021. máj. 11. 13:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem: hasmenés, orrfolyás, hőemelkedés, arcpuffadás, vegyszerszag-érzet

Páromnak: láz, köhögés, aluszékonyság, kiütések

27 és 28 évesek vagyunk, egy hónapja estünk át rajta.

2021. máj. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
100%

Nekem enyhe volt, nem ment el sem a szaglásom, sem az ízérzékelésem.

38,2 Körül mozgott a lázam és egész nap aludtam, körülbelül 3-4 napig. Utána nagyon elfáradtam minden mozgás után.

Nem tudom mennyire számítok még fiatal felnőttnek, de nekem ilyen volt márciusba.

26/F

2021. máj. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
1-es ti hol kaphatták el? Ki kitől kapta el végül otthon? Milyen tünettel kezdődött?
2021. máj. 11. 13:29
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Magas láz, verejtékezés, izzadás, köhögés, fejfájás, hányás, hasmenés, de pont akkor jött meg, szóval az utóbbi kettő tünet, lehet csak a menszesz miatt volt.
2021. máj. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
4-es és Neked mivel kezdődött? Tudtad rögtön hogy covid?
2021. máj. 11. 13:30
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

#3

Az a furcsa, hogy nem tudom, nem tudjuk.

Nekem korábban kezdődtek a tünetek 2 nappal, ez alapján arra gyanakszom hogy én hoztam haza, de az meg furcsa lenne... én itthonról dolgozok, alig megyek bárhova. A párom bejár dolgozni napi szinten, autószerelőként folyton vadidegenek autóiban turkál.

Arra tudok még gondolni, hogy az oltóponton szedhettem össze, ott ültem összezárva sok emberrel hosszú ideig... de az meg nagyon "régen" volt..

Kedden kaptam oltást, csütörtökön beszaladtam pékségbe, szombaton átjött egy barátunk, és én kedd este kezdtem rosszul érezni magam, a párom csütörtökön. (nálam hasmenés, majd hőemelkedés volt az első két tünet, a párom átmenet nélkül belázasodott napközben)

A pékségben maximum 5 percet töltöttem, a barátunk aki nálunk járt, egyből elment tesztre mikor kiderült hogy pozitívak vagyunk, de ő negatív volt, szóval nem tőle kaptuk el. Én más emberrel nem találkoztam az oltás és a tünetek között.

Szóval vagy az oltóponton szedtem össze és relatíve sokáig lappangott (jellemző lappangási idő 4-5 nap), vagy pedig a párom hozta haza, de valamiért nálam lettek először tünetek.

(1.)

2021. máj. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
6-os, az orrfolyás és a hasmenés mennyire volt durva?
2021. máj. 11. 13:42
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

#7

Mindkettő az "eléggé kellemetlen, de nem érzem úgy, hogy belepusztulok" erősségű volt. :D Szerencsére azok csak 1-2 napig tartottak, őszintén a konstans vegyszerszag (még a kertben is), és a hőemelkedés miatti állandó fázás jobban zavart.

2021. máj. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%
4es vagyok, én a munkahelyen kaptam el, valószínűleg a vezetékes telefon által, mivel, akik azt használták, mind betegek lettek. Nem tudtam, hogy covid az elején, hétfői napon reggel, ahogy felkeltem éreztem, hogy fáj kicsit a fejem, munkahelyen végig ez volt, aztán néha nagyon melegem lett, utána rázott a hideg, ki-be nyitogattam az ablakot egész nap. Hazamentem, utána elvittük a kutyát oltatni, ott teljesen jól voltam, amikor hazaértem elkezdett rázni a hideg, lefeküdtem, ágymelegítő, 2 takaró, de nem javultam semmit, aztán inkább elmentem aludni. Az éjszaka folyamán nagyon rosszul voltam, szó szerint vizes lett a pizsamám, meg mindenem, magas lázam volt, 4-5x cseréltem magamon ruhát, ágyneműt, mert nem bírtam. Aztán ahogy teltek a napok jöttek újabb tünetek.
2021. máj. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
9-es mérges vagy valakire, hogy elkaptad? Napközben tudtál mozogni, vagy végig feküdtél?
2021. máj. 11. 13:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!