Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Miért nem tudok hinni az...

Miért nem tudok hinni az orvosoknak? Miért nem tudok már végre megnyugodni?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon súlyos mértékben vagyok hipochonder, jártam sokáig terápiára is miatta. Sokszor diagnosztizáltam már magam mindenféle betegséggel, de az elmúlt kettő hét volt a valaha volt legrosszabb. Nagyon durva hasmenéseim, hányingereim, hasfájásaim voltak. Mindent elképzeltem már hogy mi lehet. Ma voltam a sűrgősségin mert már annyira be voltam pánikolva. Természesen kiderült, hogy se a hasnyálmirigyemnek se semminek nincs baja valami elhúzódó vírus csupán.


De a lényeg az, hogy eleve van pár nyirokcsomóm ami mindig is rettegésben tartott, ezek közül kettő tegnap az állkapcsom alatt nagyon bedagadt és fájt, ma reggel is szintén fájt.


A lényeg, hogy a ma a sűrgősségin mindent alaposan áttapogatott a doktornő, és a kórlapomon is az van hogy kóros nyirokcsomó nem tap. nyilván nem is olyan nagyok hogy mérethatáron kívűl legyenek de azért lehet észlelni őket. Szóval áttapogatott mindent nagyon alaposan plusz vérvétel is készült ami kiváló, egy darab hiba nincs benne.


És miután nagy nyugodtan haza jöttem, lefeküdtem kicsit pihenni egy órát és mikor felkeltem észre vettem hogy nagyon megizzadtam, ugye limfóma egyik tünete, de nem is ez idegesített annyira hiszen ma különösen meleg van, hanem az hogy felkelek és iszonyatosan fájnak, mostmár jobb de érzem kicsit, iszonyatosan félek hogy limfóma és nem tudom hogy tudnék már ezen az egész rohadt szar hipochondrián túllendűlni...


2021. máj. 11. 17:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Válts pszichológust és kezdjetek el újra egy pszichoterápiát.
2021. máj. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Jártál sokáig terápiára? Milyen sokáig, milyen gyakorisággal? Képzett klinikai szakpszichológushoz? Annak működnie kéne! Mi történt a terápia során, hogy ennyire nem jutottatok egyről kettőre? Fel kell tárni a szorongásod okát, és az életformádat átalakítani annak megfelelően.
2021. máj. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugye tudod, hogy limfóma mellett nem lenne tökéletes a vérképed?
2021. máj. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#2 jártam majdnem fél évet, hetente egyszer, és igen képzett pszichiáterhez a Heim Pál mentálhigénián, sok minden kiderült mi okozhatja stb. sokáig jó is volt egy ideig gyógyszert is szedtem de azt már több mint egy éve abbahagytam. Nagyon nehéz ebből kilábalnom és sajnos alkoholra is eléggé rászoktam, akkor is van hogy érzem ezeket a nyirokcsomókat, amik most bedurrantak és fájnak ezért is ijedtem meg, de közbe a többinél meg semmit nem érzek és már bele bolondulok ebbe az egészbe, és a családom is nehezen bírja már. Semmi más félelmem nincs csak a betegségek főleg a rák...
2021. máj. 11. 17:30
 5/18 A kérdező kommentje:
#3 igen én is bízok ebben főleg ha már olyan előrehaladott lenne hogy fájna is... de nem tudom megnyugtatni magam... pedig most voltam orvosnál
2021. máj. 11. 17:31
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A "majdnem fél év" nem volt elég. Keress egy új pszichológust, mielőtt a saját és a családod életét is tönkreteszed. Lehet, hogy ez most nyersen hangzik, de egy ilyen embert nehezen visel el a környezete, ami teljesen érthető.
2021. máj. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6 igen el kell mennem mindenképpen és meg is fogom tenni ezt a lépést, 18 éves vagyok és nincs semmi tervem nincs semmi célom... álmaim azok vannak de ha azokra gondolok akkor mindig csak szomorú leszek, mondván úgy is nemsokára meghalok. Iszonyatosan szar így élni, kettő éve EGYETLEN napom se volt hogy ne aggódjak a tüneteimen legalább egy kicsit, mostmár olyan rosszul vagyok fizikailag hogy az valami borzasztó, ezért is van rajtam ez az iszonyatos aggódás és félelem...
2021. máj. 11. 17:42
 8/18 Senior Séf ***** válasza:
61%

Biztos vagy benne hogy hipochondria? Ma rengeteg autoimmun folyamatra azt mondják a dokik, hogy csak beképzeli magának az ember, pedig valójában minden rendben van. Ezek a bélrendszerből indulnak (L.: Nagyon durva hasmenéseim, hányingereim, hasfájásaim voltak.), aztán távoli, látszólag nem összefüggő tünetekben manifesztálódnak. Az autoimmun spektrummal az a baj, hogy lehetetlen tetten érni, és az akadémikus orvoslás a laboreredményeket is egymástól elkülönítve, egyenként vizsgálja, pedig nagyon sokszor több szerv összevont eredménye mutatja csak ki, ha valami nem kerek. Volt ismerősöm, aki évekig mászkált dokitól dokiig, mert már alig bírt felkelni, pedig látszólag minden rendben volt. A végén már majdnem ő is elhitte magáról, hogy csak beképzeli az egészet, és hatalmas bűntudat gyötörte, hogy még a kisfiát is képtelen ellátni. Végül Amerikában derítették ki, hogy Hashimoto szindróma.

Neked nyilván nem ennyire előrehaladott a dolog, de megérne egy komolyabb kivizsgálást.

2021. máj. 11. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Sok képzelt tünetem volt már amire az orvosok is azt mondták, erre a hasmenéses hányásos dologra most nem, mondták hogy vírus okozza, kaptam is probiotikumot.
2021. máj. 11. 17:58
 10/18 anonim ***** válasza:
A majdnem fél év nem elég, folytatni kell, nem voltál még stabil, mikor abbahagytad. Az orvos döntött így?
2021. máj. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!