Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » 120 perces magas vércukorszint...

120 perces magas vércukorszint normál inzulin értékekkel előfordulhat akkor, ha csak el vagyok szokva a cukortól?

Figyelt kérdés

Az éhomi vércukor 5.0, a 120 perces 8.8 volt. Az inzulin teljesen normális mindkét időpontnál.

Az előtte napokban 170 körüli cht fogyasztottam, alapból 160-180 körülre jön ki, viszont cukrot már hónapok óta egyáltalán nem, édesítőszert minimálisan, gyümölcsöt is csak nagyjából heti 2szer eszek. Tejcukrot sem fogyasztok (laktáz intolerancia miatt laktózmentes termékeket sem)

Sajnos időpontot sokára kaptam, hogy a lelettel menjek vissza.

Jaj egyébként nem vagyok terhes, épp ellenkezőleg, és a nőgyógyász rendelt teljes hormon labort. Egy majfunkcios érték lett duplája a határértéknek, a többiben nincs jelentős eltérés


2021. máj. 11. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy fiziológiás inzulinrezisztencia, de az jóval kevesebb ch fogyasztásánál alakul ki, és azért ott se marad majdnem 9 a vércukorszint 2 óra múlva.


Szóval én a helyedben utánanéznék a dolgoknak, vennék egy vércukormérőt (kb. 10 ezer forintos befektetés) és bizony nézném étkezések után, hogy meddig megy föl. Ki fogod tudni tapasztalni, hogy melyik ételek a problémásak. Nem várnék az egészségügyi rendszerre, mert a gyakori túl magas vércukorszint eléggé romboló hatású a szervezetben.

2021. máj. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, utána néztem ennek a típusú inzulin rezisztenciának, és a ketozissal áll összefüggésben ha jól értem.

Bár mivel az éhomi érték teljesen jó, azt találtam, hogy csökkent glükóz tolerancia lehet, mert inzulin rezisztencia esetén az is magasabb lenne.

Viszont arra kíváncsi is vagyok, hogy mivel soha nem eszek édeset reggelire, és ennyi cukrot is egy hét alatt ha talán ha megeszek, egy normál étkezés után lenne e bármilyen eltérés.

Illetve az aggaszt, hogy amit tanácsolni fognak első sorban, az a mozgás és a diéta. Én pedig kifejezetten egészséges életmódot folytatok, heti 4szer edzem és 178cm magas vagyok, így a 170 cht sem gondolnám soknak.

2021. máj. 11. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehet igazából hogy akkor neked normál hétköznapokon, mikor nem itatnak cukorsziruppal, teljesen normálisan alakul a cukorszinted, mert jó az étrended és mozogsz. Igazából ez a lényeg. Ha veszel mérőt, leellenőrizheted, és lehet, hogy semmit nem kell változtatnod, véletlenül pont helyesen kezelted a nem is ismert glükózintoleranciádat.


A tesztnél persze továbbra is föl fog menni a cukor, de ez csak azt jelenti, hogy továbbra sem ajánlott túl sok gyors felszívódású szénhidrátot enned.

2021. máj. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, és végülis a vérnyomás és a vércukorszint mérő minden háztartásban amúgyis jó ha van. Köszi mégegyszer!
2021. máj. 11. 20:04

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!