Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Hogyan és kinek mondjam el...

Hogyan és kinek mondjam el úgy általánosságában, hogy nekem ilyen bajaim vannak, és bizony ezek eléggé behatárolják az életem mindennapjait?

Figyelt kérdés
Refluxom van, és még úgy néz ki hogy az epém csak van ám nem csinálja dolgát, plusz faintos kis máj betegség is lehetséges (papírok nincsenek, de hamarosan lesznek róluk, ha azok amik). Ez azt jelenti hogy a boltokban található élelmiszer termékek 90%-át nem szabad fogyasztanom, és gyógyszerek mindennapi használatával tudok egy oké életet élni. Jelenleg egy félnyomorék embernek érzem magam, aki ha nem tartja be a diétát és gyógyszeradagolást, akkor keményen visszafognak köszönni a betegségeim/betegségem tünetei. Jelenleg nem érzem hogy lenne akármilyen lehetőségem és esélyem hogy ezeket eltüntessem rövid időn belül az életemből. Ugyanakkor nem híresztelem azt senkinek, hogy betegségeim vannak. Rokonoknak nem mondom el például, családban sem híresztelem, munkahelyemen nem mondtam el senkinek, bár alkalmasságin megmondtam, hogy van. Ha esetleg interjúra megyek egy céghez, és a betegségeimből adódóan esetleg/lehetséges hogy a potenciális újmunkahely alaptevékenysége fokozza a tüneteimet, akkor szólok "Van ez és ilyen bajom", de körülbelül ennyi. Valaki esetleg szenved hasonlókban? Érdemes "Ki plakátozni" vagy előre megmondani, hogy ez és ez van? Mert én nem mondtam el túlzottan senkinek, bár vannak jelek hogy bizonyos emberek tudnak erről-arról-amarról, de nem mondom el akkor sem, ha egyenes bizonyítékkal a kezükben jönnek oda hozzám hogy te neked valószínűleg ez és ez a bajod. (Illetéktelen bunkó emberek sajnos vannak és lesznek az életemben, szóval ez van.) Szeretném a jövőben kizárni azt a lehetőséget, hogy emberek ezt az információt kihasználva megszivassanak vagy akár kihasználjanak, esetleg emiatt kevesebb tárgyalóképessé tegyenek bizonyos dolgokban.

2021. máj. 16. 21:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem senkinek semmi köze hozzá, illetve senkit sem érdekel.
2021. máj. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minek akarod elmondani? Senkit sem érdekel.
2021. máj. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel, ez a te bajod.
2021. máj. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sok embernek van valamilyen betegsége. Mindenki a sajátjával foglalkozik.


Semmi köze senkinek ahhoz, hogy mi bajod van. Persze pl az orvosi alkalmassági és ilyenek az más...


Munkában a főnököt az érdekli, hogy el tudod végezni a munkát vagy sem. Más nem nagyon.


Amúgy meg ez is te vagy. Ha valahogy szóba kerül nem kell titkolni.


Engem egy gép tart életben. Nem titkolom. Ez van.

2021. máj. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!