Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Pajzsmirigy túlműködés lenne...

Pajzsmirigy túlműködés lenne normális TSH mellett ?

Figyelt kérdés

1,5 hónapja hirtelen megemelkedett a vérnyomásom, azóta időnként magas a pulzusom is, gyakran feszül a fejem, emiatt koncentrálni sem nagyon tudok, időnként alvászavarral szenvedek (3 napig 1-2 órákat alszok), néha izzadok, a kezem elvörösödik, és azóta fogytam 8 kg-t úgy, hogy eszem rendesen. Időnként nyelési nehézség, gombóc érzés a torokban és mellkas szúrás jelentkezik. Kardiológián voltam, EKG rendben volt.


A stressznek pár kilót be tudhatok, mióta van ez az egész, már pszichésen is megvisel.

Fontos, hogy ezek a tünetek nem állandóan, de időnként megjelennek.


Anyukámnak hasonló tünetei voltak fiatal korában, ezért elmentem egy pajzsmirigy specifikus vérvételre.

TSH: 1,8 (0,4-5,3)

FT3: 5,7 (3,8-6)

FT4: 17,6 (7,8-14,4) *

Anti TPO: 0,6 (0-9)

Anti-thyreoglobin: 0,9 (0-4)


Ultrahangon is voltam, egy 5 mm-s göböt találtam a pajzsmirigyemben.

Háziorvosom sürgős beutalót adott endokrinológiára, de ott nem fogadnak, mivel a TSH-m rendben van és a göböm 10 mm alatti, ergo nagy bajom nem lehet.

Viszont én minden nap rosszul vagyok.


Magas FT4, és az ultrahang eredménye utalhat pajzsmirigy túlműködésre?


25/F



2021. máj. 17. 22:42
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
találtak*
2021. máj. 17. 22:42
 2/18 anonim ***** válasza:

Hú hát nem tudom,ilyen tünetek nekem is vannak kiugrál a vérnyomásom,és a pulzusom is.Alvászavart nincs de arra szedek gyógyszert illetve a kézvörösség sincs. Éppen diétázok ezért fogytam tehát nem tudom amúgy ment volna e le súly.

Az én FT4-em alacsonyabb lett és szintén van göböm a pajzsmirigyben. Mindennap rosszul vagyok. Érdekes...

Miért küldtek sürgősséggel endokrinológiára? A göb vagy a FT4 miatt.

Nekem a göbre azt mondták nincs vele teendő,a laborra szintén. Csak azt tudnám mitől vagyok rosszul.

2021. máj. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Azért, mert napi szinten rosszul vagyok, és hirtelen lefogytam a semmiből. Édességeket meg vontam magamból, meg stresszelek a tünetek miatt, de ez önmagában ilyen rövid idő alatt nem jelent 8 kg-t.


Nekem is azt mondták, hogy ez önmagában még nem feltétlenül problémás, de 1 éve még pl. nem volt göb a pajzsmirigyemben, illetve az FT4-m bőven határérték felett van. Lehet nem autoimmun betegség, vagy csak kialakulóban van, de valami magyarázat kell legyen erre a sok tünetre. :(

2021. máj. 18. 15:30
 4/18 A kérdező kommentje:
Vérnyomásomra meg a pulzusomra felírtak gyógyszert, de annak ellenére is kiugrik párszor. Amúgy meg normális.
2021. máj. 18. 15:32
 5/18 A kérdező kommentje:
A legtöbb orvos csak a TSH-t nézi, de ez ennél bonyolultabb azért.
2021. máj. 18. 15:33
 6/18 anonim ***** válasza:

Mellékvese hormonja ami okozhat hirtelen kiugrásokat,nekem az épp határérték volt,de a kardiológus szerint nem az okozza.

Háziorvos szerint csak a pánik.

2x volt rajtam 24 órás mérő+holter de ott rendben volt minden.


Most egy kis bankkártya méretű hordozható ekg van nálam ha érzek tünetet gyorsan mérnem kell. Ma sikerült pont elkapni egy kiugrást,az ekg vonalon látni is a furcsa formákat.Remélem ezzel tudnak valamit kezdeni,illetve nekem még szívultrahangot is ajánlottak a sürgősségin (mert persze nem egyszer mentem be olyan rosszul lettem)nem e valamelyik billentyű okozza a gondokat.

A göbre nekem azt mondták az uh-on hogy nagyon gyakori jelenség. A fogyás is lehet stressztől,a kiugrás ami aggasztó. Egy Kortizolt kellene nézetned (mellékvese hormonja).

2021. máj. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Senior Séf ***** válasza:
A mellékvesekéreg termeli a kortizol nevű antistressz hormont. Ha estére a máj nem tudja lebontani, a melatonin nevű alváshormon nem tud érvényesülni, ezért nem alszol. Viszont a mellékvesekéreg egy triászt alkot a pajzsmiriggyel és az agyalapi miriggyel, így ha az egyiknél diszfunkció tapasztalható, magával rántja a többit is.
2021. máj. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Rajtam 1,5 éve volt egy 24 órás holter, igazából tachycardiát állapítottak meg, de egész nap mozgásban voltam akkor, alapvetően sosem éreztem olyat, hogy kiugrik a szívem, ezt 1,5 hónapja érzem alkalmanként. Most jövő héten elmegyek egy kardiológiai vizsgálatra, biztos, ami biztos.


2-3 hét múlva szerintem csináltatok egy ismétlő vérképet, és akkor a kortizolt is lehet megnézetem. A hasi ultrahangon igazából találtak egy enyhe lépnagyobbodást, illetve aprócska 3 mm-s vesekővet, meg volt egy enyhe bélpuffadás, de más nem. Ezek igazából nem okoznak tüneteket.

2021. máj. 18. 16:13
 9/18 A kérdező kommentje:
Az alvászavar nem mindig áll fent amúgy, volt, hogy 3 napig alig aludtam, de utána 3 napig tudtam rendesen (7-8 órákat), szóval érdekes...
2021. máj. 18. 16:14
 10/18 anonim ***** válasza:

A kortizolt a kardiológián kérd,nekem azt mondta a doki hogy vagy kardiológus vagy endokrinológus írhatja ki. Állítólag háziorvos nem.

Az én esetemben 6. hónapja vannak a tünetek :(

Legutóbb már az is szóba került nem e post-covid.

2021. máj. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!