Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha rossz a bélflórám okozhatja...

Ha rossz a bélflórám okozhatja az alábbi tünetet/tüneteket?

Figyelt kérdés

Igazából nemrég derült ki a lisztérzékenységem, és nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolja a bélbacikat.


Általában kaja után 1-3 órával , ilyen erős nyomott érzés jön rám, van hogy a székletem is laza. Azóta diétazom, kb másfél hete derült ki.



2021. máj. 18. 10:47
 1/3 Senior Séf ***** válasza:
100%
A felborult bélflóra minden területen okozhat diszfunkciót. Több száz faj él a beleidben, és attól függően, hogy mely törzsek pusztultak ki, emésztési, ízületi, mentális, immunrendszeri, vagy bármi egyéb gebaszok jelentkezhetnek. A cöliákia egyébként is lyukas bél szindrómával társul, ami több mint százféle, egymással látszólag semmi összefüggést nem mutató "betegségben" manifesztálódhat. Egyébként te még szerencsés is vagy. A Nemzetközi Cölákia Bizottság pár éve ismerte (f-)el, hogy a rejtett gluténérzékenység a felnőtt lakosság mintegy 90%-át érinti. Miután azonban rendre valami távoli tünettel kezdődik, sokszor évtizedekbe telik, mire fény derül a valódi zavarra.
2021. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Normális, nekem is előfordul.


A székletem pedig VÉGRE laza, mióta diétázok. Napi 1-2 szokott lenni, ami már teljesen oké. :)

Míg nem derült ki az érzékenység, addig sokszor összevissza volt székletem zömmel szaladós hasmenés iszonyat görcsökkel.

2021. máj. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Most már hányingerem is volt, és öklendeztem is 😅. Mintha teli lenne a hasam tök olyan érzés .
2021. máj. 19. 14:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!