Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ezek a tünetek jelenthetnek...

Ezek a tünetek jelenthetnek leukémiát?

Figyelt kérdés

Pár napja vettem észre egy lila foltot a lábamon. Sokszor verem be az ágyamba, úgyhogy betudtam annak, de ma megszámoltam és 6 kék-zöld folt van a testemen. (2 a jobb felkaromon, 1 a jobb combomon, 2 a jobb sípcsontomon, 1 a bal vádlimon).

Ezen kívül elvileg mononukleózisom volt mostanában, ami 1 hónapja kezdődött. (Nyirokcsomó duzzanatok; gyulladt garat, torok, mandula; fejfájás; hőemelkedés napokig). Azt olvastam, hogy aki akut limfoid leukémiában szenved, fogékonyabb a fertőzésekre. Nem tudom kitől kaptam el és hogyan. Emiatt voltam vérvételen kb. egy hónapja. 9,30-as fehérvérsejt (az ugye még a normálba tartozik), magas limfocita (6,83), alacsony RDW (10,8%), alacsony neutrofil granulocita (1,59), illetve rossz májértékek (glut.-oxálacetát-transz., glut.-piruvát-transz, gamma-GT). (Ezeken kívül a HDL koleszterin magas (2,29), és az LDL koleszterin alacsony (0,89))

Nem pontosan tudom ezek mire utalhatnak, de azt olvastam, hogy a májfunkciók pl mononukleózisra, limfociták is, azonban a neutrofil granulocita, meg az RDW-re inkább más betegségek voltak írva. Eléggé hypochondriás/cyberchondriás vagyok, de sok tünet utal a leukémiára. Orvoshoz majd megyek, meg amúgy is lesz még vérvétel a mononukleózis miatt, ha már eltelt egy idő azért, mióta meggyógyultam belőle, addig viszont aki ért hozzá, segítsen, legyen szíves :)



2021. máj. 19. 22:37
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja és amit elfelejtettem, hogy bár étvágyam van, de egy ideje azt vettem észre, hogy ok nélkül fogyok. Értem ez alatt, hogy ugyanúgy nasizok, mégis kb 2 hét alatt 1,5 kilóval könnyebb vagyok.
2021. máj. 19. 22:39
 2/15 A kérdező kommentje:
Jaj és még egy hozzáfűzni való: már múlóban van, de a kézfejemen van egy bőrgomba, amit canestennel kezelek és egészen kevéssé látható már. Ez is a gyenge immunrendszerre utal, ami mondjuk lehet a mononukleózis miatt is, de akár más is...
2021. máj. 19. 22:45
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp fordulj orvoshoz, hematológus szakorvoshoz, vidd az említett véreredményt és jelezd, hogy fogytál. Hatodéves orvostanhallgató vagyok, ha gondolod írj privátban.


Néhány kérdés: nem, életkor, testúly? Családban volt daganatos betegség? Neked milyen egyéb betegségeid voltak?

2021. máj. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

19 éves nő vagyok, egyéb betegségem nincs, és a családban sem jellemző a daganatos betegség.

2021. máj. 19. 22:50
 5/15 A kérdező kommentje:
Testsúly lemaradt. 47 kiló vagyok jelenleg. (152 cm)
2021. máj. 19. 22:51
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Először is háziorvos, labor. Ha a legkisebb gyanú is felmerül az orvosban, akkor kérd meg, utaljon be hematológiai szakrendelésre.

Ha tényleg nem üthetted meg magad észrevétlenül sem, pl. álmodban az éjjeliszekrény be, akkor igen, okozhatja leukémia is. De a laboreltérés adódhat vírusfertőzésből is. Laikusként úgy gondolom, ha a fertőzés után a laborértékek helyreállnak, akkor nincs mitől aggódnod. De ezt egy hematológus szakorvos tudja biztosabban megmondani, vagy kivizsgálni, amennyiben szükséges.

2021. máj. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Először én is ártalmatlannak gondoltam, mert tényleg szoktam ügyetlenkedni és például az ágyam sarka elég rossz helyeken szokott eltalálni :D de ennyi foltot már nem tudok ennek betudni. A hematológiával kicsit várok, meg felkészítem magam lelkileg. Vérvétel meg még nem tudom mikor esedékes, de igen, ha helyreállnak, biztosan megnyugszom:)
2021. máj. 19. 22:55
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A kék-zöld foltok inkább valamilyen vérzéssel/véralvadással kapcsolatos okokra vezethetők vissza. Ha a trombocita (vérlemezke) szám megfelelő, akkor lehet valami vérlemezke működési rendellenesség, véralvadási faktoroknál jelentkező rendellenesség, kapilláris érfalakat érintő probléma, ezeket hematológiaikivizsgálás tudja azonosítani.
2021. máj. 20. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Egyébként a trombicita is gyanús kicsit nekem, mert 140-400-ig jó, és 178 az enyém, ami bőven közelebb van az alsó határhoz.
2021. máj. 20. 09:53
 10/15 A kérdező kommentje:
De azért azt hozzá kell tenni, hogy ez egy hónapos laborvizsgálat, úgyhogy nem teljesen a jelenlegi állapotom tükrözi szerintem.
2021. máj. 20. 09:57
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!