Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Tenyleg van aki hisz a homeopa...

Tenyleg van aki hisz a homeopatiaban?

Figyelt kérdés

Eddig nem voltak ilyen ismeroseim, de most a munkahelyemen az uj kollegano allandoan teriteni akar.

Oltas utan hozott nekem oltaskivezeto tablettat...



Lehet az ilyen emberekkel beszelni, vagy olyanok mint a Jehovak es csak mondjak a maguket?


Meg probaidon van, ha igy folytatja elveszti az allasat nalunk...


2021. máj. 23. 14:50
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
64%

A jelek szerint vannak. Mondjuk szerintem kevésbé ártalmasak mint az oltásos konteósok. (Bár lehet köztük átfedés). Amúgy az én megfigyeléseim szerint a szerényebb értelmi képességű nők erősen felülreprezentáltak köztük. Egy mélyebb pszichológiai-szociológiai vizsgálat talán rámutathatna, miért.


(Ha beveszel egy placebót, ártani nem árthatsz magadnak, csak mondjuk lemaradhatsz a hatásos kezelésről.)

2021. máj. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
60%
A gyerekem szed Oscillococcinumot már 15-16 éve. Előtte télen folyamatosan meg volt fázva, azóta soha. A gyógyszerész ajanlotta anno, én meg kipróbáltam. Bevallt. Annyira nem érdekel ezek után, hogy placebo vagy sem.
2021. máj. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
41%

Minden teruleten vannak "szektasok" es normalisak is.

Altalanositani borzaszto buta dolog.

Vannak felnottkent felvett oltasaim, szedek normal gyogyszereket is , de hiszek a homeopatiaban.

Mononukleozis, ha nem hallottal volna meg rola, roviden leirom neked. 6 honapig tartott mire meggyogyultam belole, a majam es a lepem feldagadt (egy rossz eses es belso verzes, nem ulhettem buszra orvosi utasitasra) ez a tunet tartott el 6 honapig, egyebkent magas lazzal kezdodott (csak 38 ig vitte le a gyogyszer es a huttofurdo is) tuszos mandula szeru tunetek, miutan ket hetig az orvos antibiotikummal kezelt es semmi se tortent, vervetelre kuldott, ez mutatta ki a mononukleozist. Ekkor mar olyan szinten fel voltak dagadva a nyaki nyirokcsomoim , hogy nem birtam nyelni, fajt, nem birtam enni, egesznap vert a viz, ejszaka par orankent torulkozoket csereltem magam alatt, es meg a mosdoig is nehez volt kimasznom az agybol. Az orvosom kozolte, erre nincs gyogyszer, magatol gyogyul de ha az allapotom kritikussa valik, korhazba kell fekudnom. Ennel a pontnal anyukam elvitt egy magan ful-orr gegeszhez, o irt nekem fel HOMEOPATIAS bogyokat. Na ezektol jol lettem annyira, hogy ne kelljen korhazba mennem es elviselheto legyen a betegseg, illetve levitte annyira a nyaki nyirokcsomoim duzzanatat, hogy tudjak normalisan nyelni. 3 honap utan minden tunet elmult a lep es a majprobleman kivul. Ekkor en nem tudtam, hogy homeopatias gyogyszert kaptam, kesobb beszeltunk errol anyaval, illetve hogy ovis koromban is gyakran adott ilyet ha meg voltam fazva.


Onnantol kezdve, hogy rajtam segitett, hiszek benne.


Jehova ismeroseim is vannak, nem eroltetik ram a hituket, nem kell altalanositani.

2021. máj. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 Senior Séf ***** válasza:
59%
Hiba lenne zsigerből elutasítani a homeopátiát. Sokszor ezerszer hatékonyabb tud lenni, mint a mai tüneteket célzó akadémikus orvoslás. Ezzel nem azt mondom, hogy az egyik jobb, a másik rosszabb. Mindkettőnek megvan a helye, és csak tisztelni tudom azokat az orvosokat, akik mindkettőben jártasak.
2021. máj. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyébiránt nem véletlenül vannak ám a placebós vaktesztek a gyógyszereknél. A tudatod csodákra képes 😉
2021. máj. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Azert itt is olvasok olyanokat, hogy fogom a fejem.


A homeopatianak sehol nincs helye, csak annyi mint a TV joslasnak.


A placaebo hatast nem ketlem amugy, de ennek koze nincs a homeopatianak.

2021. máj. 23. 18:18
 7/34 anonim ***** válasza:
69%
De, van köze hozzá. A homeopátia véleményed szerint ugye a világon semmit sem ér, hiszen hatóanyag nelkuli szer. Na es a placebo pontosan mi is? Hatoanyag nelkuli szer. Erdekes, ugye?
2021. máj. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

De a placeboknal a beteg nem tudja, hogy nem o nem valodi gyogyszert kap.


A homeotapianal meg tudja, hogy ez nem a hetkoznapi ertelemben vett gyogyszer. Nem tudja, hogy hatalmas atveres aldozata.

Es meg megfelelo kezelest se kap.

2021. máj. 23. 18:56
 9/34 anonim ***** válasza:
32%

Direkt hangsulyoztam, nem tudtam mit veszek be. Megis hasznalt. Na?

A te tipusod az, akinek mondhatnak barmit , elmegy a fule mellett mert csak neki lehet igaza...

Arrol olvasgass mikor allatokon teszteltek.

2021. máj. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
29%

"A homeotapianal meg tudja, hogy ez nem a hetkoznapi ertelemben vett gyogyszer."

" Nem tudja, hogy hatalmas atveres aldozata."


Ez a kettő nem kicsit üti egymást

2021. máj. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!