Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Anális fissurával mit tudok...

Anális fissurával mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Augusztusban tapasztaltam először véres székletet, akkor voltam 8 hetes várandós. Megnyugtattak, hogy biztosan csak aranyér. A vérhez azonban hamar nagyon nagyon erős fájdalom is társult.

Novemberben elmentem egy magán sebészhez. Mivel várandós voltam, ezért csak ujjal vizsgált, kitapintott egy hegesedett fissurát. Mondta, hogy szülés után menjek vissza, addig nem igazán tud semmit adni. Reparont kaptam. 1-2 hétig használt is valamit, de utána ugyanúgy visszajött a fájdalom. Annyira, hogy már wc-re se mertem menni, egyszer elájultam a fájdalomtól, egy másik alkalommal pedig leszakítottam kapaszkodás közben a törülközőtartót.

Megszületett a kislányom és elmentem egy proktológushoz. Ő nem látott fissurát, helyette aranyereket. 93.000Ft-ot költöttem 3db aranyérgyűrűzésre, elég kellemetlen és fájdalmas volt. A probléma nem oldódott meg továbbra sem.

Két hónappal később felkerestem egy újabb proktológust, ő csinált végbéltükrözést. Azt mondta, nem csodálja a fájdalmaimat, 4-5db repedés is van, mintha borotvával vagdosták volna be a területet. Ő sem adhatott szteroidos készítményt, mivel szoptatok. Gyógyszertári aranyér kúpot kaptam és keserűvizet ajánlott inni mellé. Sajnos a fájdalom továbbra is fennáll, a vér is elég sok, az én életkedvem pedig rohamosan csökken, már pszichológusnál is voltam...Nem tudom, hogy mit tudnék még tenni, nagyon sok pénzt elköltöttem és semmi eredmény



2021. máj. 25. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem ez az az eset, mikor abba kell hagyni a szoptatást a kezelés miatt (már amennyiben egy helyi szteroidos kezelés alatt tényleg nem szoptathatnál). Értem, hogy a babának az anyatej a legjobb, de a te egészséged is számít.
2021. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Psoriasisra is kapok szteroidos krémet, nem tudom erre miért nem lehet. Mindegy, inkább a kislányomat szoptatom.
2021. máj. 25. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az orvosok óvatossága is különböző, valaki felírja szoptatás mellé, valaki nem. De az is igaz, hogy szteroid és szteroid között is van különbség. Lehet hogy rá kéne kérdezned újra, hogy nem lehetne-e mégis a szteroidot szoptatás mellett használni, esetleg csökkentett dózisban.
2021. máj. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Kérdeztem, először úgy volt, hogy kaphatom, de utána néz az ajánlásoknak. Mire visszaértem a felöltözésből mondta, hogy sajnos nem meri adni szoptatás alatt. Nem indokolta jobban, ő az orvos, biztosan megvan az oka.
2021. máj. 25. 17:26
 5/5 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo azota mi a helyzet? En is kuzdok vele es nem tudom merre induljak
2023. márc. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!