Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Melyik volt a rosszabb, felni...

Melyik volt a rosszabb, felni egy betegségtől hónapokig vagy megtudni hogy valóban beigazolódott a gyanú?

Figyelt kérdés
2021. máj. 27. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
Félni tőle. A beigazolódásra nem került sor nálam még soha, soha nem mentem semmilyen bajommal orvoshoz. Kikúráltam magam bármilyen bajom is volt.
2021. máj. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
HA beigazoodik a gyanu, akkor lehet kezeltetni, ha csak "félsz" töle, akkor adott eetben túl késö, mire orvoshoz ketülsz vele.
2021. máj. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Félni tőle.

Miután beigazolódott a gyanú, nem ütött akkorát, mert előtte már "kirettegtem" magam, és legalább már nevén lehetett nevezni a problémát.

A diagnózis után pedig rögtön megkezdték a kezelést, és most már sokkal jobban vagyok.

2021. máj. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én általában rosszabbul viselem a bizonytalanságot, mint a biztos rosszat, de ebben az esetben mégis fordítva volt. Éveken keresztül mondogatta az orvosom a 3 havi leleteimre, hogy "ha legközelebb sem lesznek jobbak az eredmények, akkor elkerülhetetlen a műtét", így már kb hozzászoktam a dologhoz, nem is vettem komolyan. Aztán amikor eljutottunk odáig, hogy már tényleg baj volt, és következő héten operálni kellett, az eléggé szíven ütött, nagyon meg voltam ijedve.
2021. máj. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem párszor bevált a félelem.


Az a gond, hogy nagyon erősen szíven üt egy-egy diagnózis. Ráadásul azt látom a környezetemben, hogy a krónikus betegségeket nem kellő hatékonysággal kezelik (még tünetileg sem) illetve a gyógyszer mellékhatására sokszor újabb gyógyszert kell szedni pár év után. A ráknál meg az a kérdés, hogy mennyi idő után hal bele az ember.


Az is problémám, hogy azonnal begyógyszerezik az embert, de az életmód hatásaival nem foglalkozik a legtöbb orvos.


Ezzel szemben most autoimmun pajzsmirigy-gyanúval megpróbálom magam rávenni, hogy tényleg elmenjek majd az időpontomra a bőrgyógyászhoz (egyelőre elsősorban bőrtünete van).


Viszont vannak szándékosan kezeletlen alapbetegségeim, amikkel 10-15 éve elvagyok és azt is megtanultam, mi jó rá. Ez többet is ér, mint anno a gyógyszer, amit szedtem.

2021. máj. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!