Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Szerintem aranyerem van 20...

Szerintem aranyerem van 20 évesen. Mit tehetek? (Bővebb kérdések lent)

Figyelt kérdés

Pár napja észrevettem, hogy a végbelemnél valami kitüremkedik. Ma megpróbáltam tükörrel megnézni és kicsit pirosabbnak láttam, mint a környékét. Nem fáj, nem viszket, semmi kellemetlen tünet, csak amikor törlök, akkor érzem, hogy ott van. Nem tudom, mennyire számít, de a menstruációs görcsök alatt gyakran érzek szúrást a végbelemnél és nem kellemes az ülés olyankor. Ez már néhány éve így van, lehet összefüggés?

Nem akarom, hogy súlyosabb legyen és utálom, hogy ott az a kitüremkedés. Egyetemre "járok". Távoktatás miatt sokat ültem a elmúlt fél évben, gondolom az nem tett jót és többet is kellett volna mozognom.

Mit tudnék tenni, hogy elmúljon és mivel lehet megelőzni, hogy legközelebb kialakuljon?

A mosdóban nem szoktam erőlködni és mivel itthon vagyok, el tudok menni, amikor kell, az állaga az esetek többségében nem túl kemény, de próbálok majd többet inni és a mostaninál is több rostot enni. Táplálkozással kapcsolatban érdemes még valamire figyelnem? Van, amit érdemes kerülni? Normális a súlyom.

Amíg vizsgaidőszak van, muszáj sokat ülnöm, de megpróbálok többet mozogni. Olvastam, hogy nem is minden gyakorlat jó rá, amihez erőlködés kell, azokat érdemes kerülni. Milyen típusú gyakorlatokat érdemes csinálni?

Mozgassam sokat a medence körüli izmokat, hogy áramoljon ott a vér? Lehet, hülye kérdés, de ha ülés közben mozgatom a fenékizmaimat, akkor azzal jót teszek vagy csak ártok? Amíg ülnöm kell, mit tudok közben csinálni vagy milyen testhelyzetben üljek, ami kevésbé káros?

Bocsi a sok kérdésért vagy valami hülyeséget írtam, de most gyorsan feltettem minden kérdést, ami hirtelen felmerült bennem és nem találtam rá rendes választ a neten.

A segítőkész válaszokat előre is köszönöm.

20/L



2021. jún. 1. 21:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az aranyér elég komisz betegség...könnyű kezelni ugyan, de gyakran visszatér, és jópár napig rendkívül fájdalmas is lehet. Úgy vettem észre, ez hajlam kérdése.

Többnyire ám az okozza, hogy egy ottani véna megreped az erőlködéstől. Szóval izomtornának, meg hasonlóknak nem látom sok értelmét. Ha csak egyszer fordult elő, az elmúlik magától, de ha állandóan visszatér, akkor érdemes felkeresni egy sebészt, aki egy injekcióval elzárja az eret, és onnantól fogva nem okoz majd panaszt.

2021. jún. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal vagy meg ... ilyenkor eleg ha jegeled, ettol visszahuzodik. Sima jegkocka is jo ... de lehet kapni ilyet is: [link]
2021. jún. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2+ ha ulo munkat vegzek, hasznalj aranyer elleni uloparnat!


[link]

2021. jún. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!