Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » A hörgőgörcs micsoda?

A hörgőgörcs micsoda?

Figyelt kérdés
Idegi alapú? Szó szerinti görcsről van szó?
2021. jún. 7. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az tul.képp az asztma.
2021. jún. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez az konkrétan mi? Idegi görcs? Vagy a tüdőizmok görcse?
2021. jún. 7. 18:05
 3/12 anonim ***** válasza:
Az az asztma. Begörcsölnek a hörgők (szerteágazó "csőrendszer", ezekben közlekedik a levegő a tüdőben a léghólyagoktól és felé). Ennek simaizomzata van, tehát akarattal nem lehet iranyítani. Na és mivel begörcsöl, beszűkül a levegő áramlási útja. Hívható asztmarohamnak is. Nekem a múltkor olyan mértékű volt, hogy arra ébredtem fel este, hogy nincs oxigén a tüdőmben, nullára összehúzódtak a hörgők, fekvő helyzetben nem tudtam mozgatni a mellkasomat. Egyszerűen leállt a légzésem. Nem tudott se kimenni, se beáramlani a levegő. Szóval ez nem játék, és nem szabad félvállról venni.
2021. jún. 7. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
#2 szerintem egyszerűbb, ha tanulmányozod a tüdő felépítését. A tüdő nem egy nagy "gömb", hanem légcső után főhörgők, és azok ágaznak szét egyre kisebb hörgőkre. Ezeket tényleg egy csőrendszerhez lehetne hasonlítani. A hörgők végen vannak a léghólyagok, ezek továbbítják az oxigént a vérbe, a szén-dioxidot pedig vissza a vérből.
2021. jún. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
És ha nagyon olyan a légzésem, mintha akadályba ütközne a levegőt, és légvétel közben sokszor igaz csak pillanatra, de megakad a levegő?
2021. jún. 8. 16:59
 6/12 anonim ***** válasza:
Hogymi?
2021. jún. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
És ha nagyon olyan a légzésem, mintha akadályba ütközne a levegő, és légvétel közben sokszor megakad a levegő?
2021. jún. 9. 15:29
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát az asztma nem ilyen, de egyéneneként kijöhet másképp. Miért nem mész el orvoshoz?
2021. jún. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sokára ad időpontot.
2021. jún. 9. 17:40
 10/12 anonim ***** válasza:

Ja értem. Szóval ha sokára adnak időpontot, akkor inkább el se mész. Logikus. Márpedig itt a gyakorin senki nem fogja neked megmondani, mi bajod van. Itt nem lehet meghallgatni a légzést, nem lehet csinálni röntgent, és nem lehet spirométert alkalmazni.

Viszont van egy rossz hírem, ha krónikus betegséged van, és nem kezelteted, az el tud úgy fajulni, amit senkinek sem kívánsz.

Én asztmás vagyok. Nem volt jó arra ébredni, hogy leállt a légzésem, mert olyan hörgőgörcsöt kaptam, hogy nullára bedzűkültek a légutak. Megfulladhattam volna álmomban. De nem túl jó sportolóként napokig vizet köhögni fel egy asztmás hurut után. Mondjuk a véres köpet se volt semmi...

Szóval így állj hozzá a dolgokhoz. Döntsd el mit akarsz.

Ha hajlandó vagy elmenni orvoshoz, és csak egy röntgent csinálnak ami nem mutat ki semmit, és elküldenek, hogy neked semmi bajod nincs - ne hagyd magad. Én 2.5 évig szenvedtem emiatt az "ellátás" miatt.

2021. jún. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!