Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Kinek mi a személyes tapasztal...

Kinek mi a személyes tapasztalata a szputnyik oltással kapcsolatban, mennyire voltak durvák a tünetek az első és a második után? Ha az első erős tünetekkel járt, a második még rosszabb lehet?

Figyelt kérdés
Érdekelnének a vélemények, én már megkaptam az elsőt, nemsokára megyek a másodikért, de már az elsőnél is 39,5 fokos láz, hidegrázás, izzadás volt egy pár óráig. A második még ennél is erősebb lehet? Pedig már ez is olyan erős volt, hogy úgy éreztem a nyomás belülről kifelé majdnem szétlőtte a fejem. (Olyan volt, mint amikor változik a légnyomás, is bedugul a fül, de egyre erősödött. A végén már azt hittem szétdurranok)

2021. jún. 16. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Pasimnak az elsőtől is csak gyenge tünetei voltak, a második után pedig még gyengébbek.
2021. jún. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
74%

Húha! Hát nekem is volt 39 fok az első után, és a 2. után sajnos 40-ig is felment. :( És én is annyira rosszul voltam, mint talán még soha. Kontrollálhatatlanul vacogtam, remegtem. Az 1. után csak vagy 1 óráig, de a 2. után nem is tudom, talán 3 óráig is. Meg azt éreztem, szétfolyik az agyam, annyira forró volt a fejemben. Mellé zsibbadtam, szédültem, stb.


Mondjuk aztán reggelre már majdnem teljesen jól is voltam, és a vérvétel azt mutatta, hogy jó sok ellenanyag lett a véremben, szóval én nem bántam meg.

2021. jún. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én még csak az elsőt kaptam meg. Utána estére belázasodtam. De ennyi. Nem volt az se vészes, az egészben a szüleim reakciója volt a legrosszabb 😂. Aggódtak értem, na 😆.

Nem tudom hogy a második után mi lesz.


Mondjuk a család már volt covidos, úgyhogy nem volt nekem új a vírussal való tali.

2021. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Megvolt a második is, ennek a tünete kicsit később jött ki, majd tovább is tartott, bár nem volt olyan intenzív, mint a múltkori, ami köszönhető most talán az előre bevett gyógyszernek.
2021. jún. 21. 21:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ma kaptam meg az elsőt és ráz a hideg meg fájnak az ízületeim, hőemelkedésem nincs.
2021. jún. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!