Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire fájdalmas az anyajegy...

Mennyire fájdalmas az anyajegy sebészi eltávolítása?

Figyelt kérdés
Egy néhány mm-es anyajegyemet fognak eltávolítani sebészi úton. Nem tudom, mire számítsak. Olyanok tapasztalata érdekel, akik átestek már ilyenen. Ambuláns műtétről van szó, amit sebész végez, vágással, varrással, nem bőrgyógyász által végzett eljárásról. Nem tudom, maga a műtét fáj-e, vagy utána a seb, mennyi a gyógyulási idő, mikor van varratszedés. Minden gyakorlati információ érdekel. Elvileg kb.20 perces beavatkozásról van szó.

2021. jún. 17. 18:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Semmiség. Pedig én aztán extra parás vagyok.

Lefektettek egy vizsgálóágyra (nem is műtőben voltunk, csak egy sima vizsgálóban) a ruhám is rajtam maradhatott. Nekem a könyökömön volt, rövidujjú pólóban voltam. Az érzéstelenítő szurit éreztem, a tűszúrás érzést gondolom tudod milyen. Egy pillanatig fáj, aztán ki is húzták. Vártunk pár percet hogy hasson, közben tök jó hangulatban eltrécseltünk a doktornővel és az asszisztensével. Aztán elkezdte kimetszeni, ami tök fura volt hogy tényleg nem éreztem semmit. Maga a pszichés része volt elképesztő hogy engem most felvágtak egy szikével és nem érzem. Pillanatok alatt megvolt, utána összevarrta és bekötözte.

Még a varratszedéstől féltem hogy fájni fog, de azt is alig éreztem, pedig akkor nem adtak érzéstelenítőt meg semmit.

2021. jún. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ja, kimaradt. Varratszedés 12 napra rá volt. Valahogy 10 nap körül szoktak varratot szedni úgy tudom, nem tudom nálam hogy jött össze ez a 12. December 13.-án műtöttek és 25.-én volt a varratszedés.

Nem fájt a seb a műtét után sem, persze biztos éreztem de nem maradt meg bennem úgyhogy semmi extra érzés nem volt.

Az egyedüli kellemetlenséget az okozta hogy nehézkes volt úgy fürdeni hogy ne folyjon nagyon oda a víz. De cserébe meg is dicsértek hogy milyen szépen vigyáztam a varratra.

2021. jún. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!