Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mi okozhat folyamatosan lágy...

Mi okozhat folyamatosan lágy székletet?

Figyelt kérdés

Már egy jó ideje problémáim vannak a gyomrom/beleimmel, de sajnos csak július végére kaptam időpontot Gasztroeneterologushoz… szinte az összes székletem lágy, nem az a nagyon folyékony, de nem is az a normális kolbász alakú és állagú hanem annál sokkal lazább puhább .


Fájdalmaim nincsenek, csak érzem , hogy a gyomrom vagy beleim nem jók, vagy nem működnek megfelelően .


Ha valakinek volt hasonló, vagy van ötlete mitől lehet ez ne tartsa magába, mert eléggé megnehezíti a minden napjaimat ez az állapot .


Ja és annyi még, hogy általában napi egy WC szokott lenni ébredés után 1-2 órán belül.



2021. jún. 23. 08:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/66 anonim ***** válasza:
100%
Alap kerdes: eszel elegendő rostot? Azau pl sok zoldseget, magas rosttartalmu koreteket (huvelyesek pl)?
2021. jún. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/66 A kérdező kommentje:
Persze.. azért gondolom, hogy nem ennek van hozzá köze, mert a gyomrom vagy beleim se jók, ahogy érzem :/ .
2021. jún. 23. 08:57
 3/66 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy összeszedtél valamit (romlott hústól vagy hasonló, ebben a melegben), általában magától múlik, ha nem, akkor antibiotikumot adnak rá.


Ha régebb óta tart, akkor lehet egy gyenge ételintolerancia, ha gondolod, akkor addig próbálkozhatsz laktóz diétával. Táplálék naplót mindenképp érdemes írni, akkor is, ha nem ez a bajod. Esetleg bevehetsz allergia elleni gyógyszert is.


Amit még meg tudsz vizsgálni egyedül, az a székletteszt, ami patikában kapható, három napig kell székletet venni és a vastagbélrák meghatározásában segít.


Amúgy ajánlom, hogy szedjél progastro-t egy hónapig, hátha azzal rendbe is jössz (probiotikum-szerintem ez a legjobb, nekem a többi kevéssé használ).

2021. jún. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/66 A kérdező kommentje:

Szia, nagyon szépen köszönöm a választ :) . Szedtem a progastrot egy hónapig, de nem javult, illetve csináltam a széklet tesztet is, az negatív lett… :/ Laktózos nem vagyok szerintem, mert volt hogy megittam 1-2

Pohár tejet és nem változott semmi, meg volt nap mikor nem ettem laktóz tartalmú ételt és ugyan ez maradt. Gluténmentesen érkezem már egy ideje. Laborba voltam kb. 1 hónapja és minden értékem hibátlan lett. Csak olyan ku*va sokára kaptam időpontot Gasztroenterologiára is… hogy hihetetlen , addig is csak szenvedek egész nap 😫

2021. jún. 23. 11:16
 5/66 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibák miatt , gyorsan írtam , telefon javított egy két dolgot 😅😅
2021. jún. 23. 11:19
 6/66 anonim ***** válasza:

#5 Akkor tápláléknapló + allergia elleni gyógyszert addig kipróbálhatod. Még az is lehet, hogy valami keresztallergiád jön ki így.


Nekem pl. a napraforgó olajjal volt bajom. De vannak a nagy csoportok pl. zeller, szója simán okozhat szintén ételintoleranciát és zellert nyomokban minden tartalmazhat a szóját meg már mindenbe beleteszik.

2021. jún. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/66 A kérdező kommentje:
Lehet, majd kell intolerancia tesztet csináltatnom :/.
2021. jún. 23. 12:53
 8/66 anonim ***** válasza:
Túl sűrűn jársz, ráadásul óraütésre. Hagy egy kicsit érni, több víz szívódik fel belőle.
2021. jún. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/66 Senior Séf ***** válasza:
32%
Ne legyen igazam, de nekem autoimmun fellobbanás jutott elsőnek eszembe. Shibo, vagy IBS nem, de az áteresztő bél szindróma szinte biztos.
2021. jún. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/66 A kérdező kommentje:
Autoimmun fellobbanás azt hogy érted ? :0 Ha ez az áteresztő ízém van, lehet vele valamit kezdeni ? Mennyi idő alatt rendbe hozni?
2021. jún. 24. 16:10
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!