Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Lehet valami betegségem ha...

Lehet valami betegségem ha hamar lefogytam átlagos 51 kilómról 44-45 körülre?

Figyelt kérdés

Mostanában igaz nem eszek sokat de korábban sosem volt ezzel gond.

Valamiért pár hét alatt 50 kilómról ami mindig szinte ennyi vagy alatta 1-2 fokkal vagy fölötte szokott lenni.

Csodálkoztam is, hogy néhány jó farmer nadrágom már bő lett nekem, szinte lecsúszik rólam mikor jó volt akkor.

Most is 13-14 évesekre való nadrág jó lett rám ilyen korban mikor korábban ez fel se jött rám.

Próbálok sokat enni, de néha szomorú vagyok meg hangulatom ingazodik.

Mostanában 44,9 vagy 45 körül áll a mérlegem korábban mindig 50 volt.

Mindig áltagos testalkatom volt, most néha látom magamon is hogy kezdek vékonyodni.

Semmi betegségem nincs amiről tudnék, ezért érthetetlen ez most miért.

Nem igazán sportolok, rollerezni szoktam...

De ezzel se volt korábban gond.

Szerintetek lehet valami betegségem?

Egy ideje, még a fogyás előtt egy csomó zöldes-lilás foltokat figyeltem meg magamon, karon lábon fenék tájt mindenhol de mostanában inkább sárágs és barnás szokott lenni de a lábon is több helyen néha.

Ezeket mutattam háziorvosnak de legyintett rá, mondván nem kell agódni miatta, csak megemlítem hátha ez "jel" lehet ennek vagy nem?

Milyen orvos foglalkozik ilyesmivel? Egyáltalán érdemes lenne megnézetni magam?

Néha még ha egész nap sem ettem csak reggel pár falatot akkor is utána mintha nem lennék éhes, pedig tudom hogy ez rossz.

24 lány vagyok.



2021. jún. 26. 17:47
 1/8 A kérdező kommentje:
átlagos 50* kiló elírtam.
2021. jún. 26. 17:50
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kell itt betegségre gondolni, de jó lenne ha leírnád, hogy konkrétan mennyi idő alatt fogytál 50 kg-ról 45-re.

Akik betegség miatt veszítenek a súlyukból, azoknál a fogyás gyorsabb és látványos - illetve több mint 5 kg -.

A nyári meleg hatására az étvágy több embernél erősen lecsökken.

Számos pszichés ok is húzódhat mögötte pl. stressz, depresszió.

Valami más tüneted van az étvágytalanságon kívül?

2021. jún. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
kihagytam még a magasságomat: olyan 160 körüli vagyok de pontosan nem tudom, rég mértem nagyon.
2021. jún. 26. 18:26
 4/8 A kérdező kommentje:
konkrét időt nem tudok írni sajnos mert nem igazán figyeltem.
2021. jún. 26. 18:28
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Esetleg nem kezdtél el dohányozni?
2021. jún. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Vekony vagyok en is. Ha nem eszem, hamar fogyok. Betegseg jele a rossz etvagy undor, rossz kozerzet miatt, vagy ami ijesztobb, az azonos etkezes melletti fogyas.
2021. jún. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem dohányzom egyáltalán.
2021. jún. 26. 19:51
 8/8 anonim ***** válasza:
87%

Ezekből esetleg észleltél valamit?

Gyors szívverés

Szabálytalan szívverés (aritmia)

Szívdobogás

Fokozott étvágy

Idegesség, szorongás és ingerlékenység

Kéz/ujj remegés

Fokozott hőérzékenység

Fáradtság, izomgyengeség

Alvási nehézség

Bőr elvékonyodása

Finom, törékeny haj


Ezek a pajzsmirigy túlműködés jelei lehetnek, az endokrinológus tudja megnézni amúgy. Ha nem dohányzol, ugyanannyit eszel és most hirtelen lefogytál, akkor lehet pajzsmirigy probléma.

Nem mondom, hogy bajod van, de lehet, hogy megéri a kört. Nekem is kiderült belőle, hogy D vitamin hiányom van (éljen az irodai munka).

2021. jún. 27. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!