Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Ha lebetegedtem hétvégén, és...

Ha lebetegedtem hétvégén, és szükség van táppénzes papírra, kihez forduljak?

Figyelt kérdés
3 hete költöztem Kecskemétről Budapestre, még a Kecskeméti házi orvosom és lakcímem van. Tegnap kaptam meg a második oltást délelőtt, és ma hajnali három után hidegrázásra ébredtem. Nagyon vacogtam úgy 10 percig kb. Utána hirtelen forróság öntött el, és 37.7 a hőemelkedésem. Emiatt nem tudtam bemenni ma dolgozni, de ugye igazolni kell.
2021. júl. 3. 05:44
 1/3 Katona Dius ***** válasza:
100%
Azt a dokit hívd fel, akihez még be vagy jelentkezve.
2021. júl. 3. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Utána nézel, melyik háziorvosi körzetbe tartozol a bejelentett lakcime alapján -mért uyge átjelentkeztél Kecskemétről? - és hétfőn reggel azonnal telefonálsz neki. A körzetben lakokat köteles felvenni, táppénzt pedig 3 napra visszamenőleg lehet igényelni.

Mondjuk a hőemelkedés meg a hidegrázás nem kifejezetten munkaképtelen kategória, de te tudod.

2021. júl. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az, atugrottam felette, hogy még kecskeméti a lakcimed. Akkro a kecskeméti háziorvosodat hívod fel ezzel hétfőn.
2021. júl. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!