Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Milyen szappant, tusfurdot...

Milyen szappant, tusfurdot használtok ekcémás kkezüek, ami nem csíp es hosszútávon nem szarit ki?

Figyelt kérdés

Nekem már egy kezmosas is fajdalmas, annyira elvadult az ekcémám. Megvettem az uriage xemose tusfurot is, de az is csíp. A tusolas is kínszenvedés, minden csipi egeti a kezemet, alig birom letisztitani magam, a viz is rossz. A kislanyom unguentum noni.... Tudom hasznalni, de az nagyon maceras. Nektek mi valt be?


Van krémem, már rengeteget kiprobaltam. Ideig segít szinte mindegyik, de a reggeli kezmosas, arcmosas utan ujra kezdődik. Kiszarad, vörös korulotte es kiverzik. Neha vannak holyagok is. Csíp es viszket.



2021. júl. 6. 01:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Baba tusfürdő?
2021. júl. 6. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először lehet, hogy a gyógyszertári mosakodó krémet kellene használnod. A Naturland-os Unguentum Hydrophilicum Nonionicum mosdókenőcsét. Ez egy tubusos kiszerelés, úgyis kell kinyomni, akár egy krémet. Nem kell belőle sok, kicsit habzik is.

[link]

Amit belinkeltem gyári, előre elkészített, de lehet kevertetni is a patikában. Hidratál, krémes érzetű az egész mosdó kenőcs. Kicsit mogyoróra emlékeztet engem az illata.


Ha már valamennyire helyre jött a bőröd, tudom ajánlani a DM-es mézes-tejes szappant. Kifejezetten száraz, érzékeny, sőt ekcémás bőrre is használható.

[link]


Vagy van a 3 db-os Glycerines mézes szappan:

[link]


Én ilyet használtam, holt-tengeri iszapos, fekete szappan:

Érzékeny, ekcémára hajlamos, száraz vagy aknés bőrre, fertőtlenít, tisztít, hámlaszt.

[link]


Még a Himalája sószappanról hallottam, hogy jó ekcémára:

[link]


Ezek mindegyikét lehet használni testre, külön tusfürdőt nem tudnék mondani. A mézes szappanok (amik nem csak aromát tartalmaznak), azért is jók, mert a mézben természetes antibiotikum van, ami fertőtlenít.


Ám, a helyedben én a reggeli arcmosásra, inkább micellás arctejet használnék: [link]


De természetesen, dönteni te döntesz, melyik szimpatikusabb.

2021. júl. 6. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Ezek a "bőrápoló" krémek csak rontanak a helyzeten, a sok kencétől már kb. semmi zsírt nem termel a bőröd.

Itt a nyár, csak hideg vízben fürödj és moss kezet.

Kézfertőtlenítő tiltólistás, használj normál szappant, pl. babaszappan, és csak akkor moss kezet mikor tényleg fontos.

A mosogatást meg kerüld legalább 1 hétig.

2021. júl. 6. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

Bármilyen szappan merénylet az ekcémás bőr ellen, mivel szárít...

Olaj-alapú szerek használata javasolt, takarítás kizárólag kesztyűben.

Nagyon durva, ahogy rajtad kijön, borzalmas lehet. Orvos mit mondott, nincs közvetlen oka, valamilyen allergia, ami ezt okozza?

2021. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint az ekcéma csak egy tünet

Azzal, hogy elkezded olajjal kenegetni a bőrödet, lehet hogy egy fél órányi enyhülést hoz, de hosszú távon teljesen tönkreteszi.

Allergia, gyulladás, bármi... meg kell keresni az okot.

2021. júl. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ekcéma az allergia egy súlyosabb formája.

És de igen lehet szappanokat használni, ha azok speciális, hidratáló, olajozó, gyulladás csökkentő, természetes szappanok.

Csak mondom, mint fémallergiás / ekcémás, és mint ápolónő, akinek van jó néhány év tapasztalata.

(#2-es voltam)

2021. júl. 9. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!